chovatelská stanice CRAZY SUN




Úvod

Novinky

Naše feny

Fotky

O plemeni

Štěnátka

Odchovy

Kontakt

Odkazy

Návštěvní kniha



Autory většiny fotek na těchto stránkách jsou:
Tomáš Seeman
Zdeněk Korint
Dalibor Glück
Nikol Hanačíková

Úvod
 


Vítejte na stránkách chovatelské stanice border collií "CRAZY SUN". Jmenuji se Petra Ušelová a bydlím v Želechovicích u Zlína. Kynologii se věnuju od 10let. Začínala jsem s německou ovčačkou Bessynkou, se kterou jsem se věnovala sportovní kynologii. Ve třech letech měla štěňátka a nechala jsem si po ní fenu Endy, se kterou jsme provozovaly sportovní kynologii a běhaly agility. Vždy byla na parkuru skvěle ovladatelná a běhala bez chyb, ale velkým problémem byla rychlost, hlavně v létě, kdy se jí nechtělo. Přesto jsme společně dosáhly několika menších úspěchů. Závodní kariéru jsme ukončily v roce 2002, kdy jsme jí zjistili dysplazii. Pak jsme běhaly jenom pro radost v kategorii small. Zkoušely jsme i záchranařinu, ale z časových důvodů jsme ji musely vynechat.

Borderky mě ohromily svou chutí do práce, neunavitelností a univerzálností. Když jsem se dozvěděla, že bude mít Dorotka (Adora Akumulator - první bordera, kterou jsem kdy viděla a naprosto mě uchvátila) poslední vrh, rozhodla jsem se, že si po ní štěně vezmu i když jsem věděla, že mít tři psy je časově i finančně velmi náročné (a zjistila jsem že to opravdu jde, ale bohužel nás Bessynka v dubnu 2005 opustila).

Takže jsem si v roce 2004 pořídila svou první borderku jménem Elegance Sun Black Chevers. Sunynka splnila moje očekávání. Povahou i vzhledem je celá po Dorotce. Ze začátku jsme se věnovaly hlavně sportovní kynologii - skládaly zkoušky (v 16měsících jsme složily zkoušku ZVV2) a docela jezdily i po závodech. Sunča už splnila (až na pár výjimek) skoro všechny zkoušky, které jsou obsaženy v našem národním i mezinároním zkušebním řádu. Hlavně díky podpoře kamarádů z našeho klubu. Bohužel nadšení pro sportovní výcvik (nejen u nás na cvičáku) upadá a nemám už tak nějak motivaci k větším výkonům v této disciplíně. Zkoušely jsme i flyball, pasení, coursing i tanec se psem - všechno Sunču moc bavilo, ale bohužel ne všechno jde stíhat na plno. Sunynka je prostě "magor" do jakékoli práce. Přesně takový, po jakém jsem toužila:))) Momentálně se věnujeme hlavně agility!

V roce 2005 jsem založila chovatelskou stanici "CRAZY SUN" a nakryla Sunynku s tím, že si po ní chci nechat holčičku. Při porodu jsem si užila dobré nervy, protože se narodili 4 chlapečci a už to vypadalo, že je konec. Naštěstí je Sunynka hodná holčička a přece jenom mi nakonec dala jednu holčičku. Byla jsem neskutečně šťastná. Jaké bylo překvapení, když na nás vykoukl absolutní Sunčin klon. Zatím to vypadá, že Allynka (holčička dostala jméno Ally from Crazy Sun) bude nejenom klonem vzhledovým, ale i povahovým. Což mě velice těší, protože přesně to jsem si přála.

Allyška se opravdu podle mých snů pomamila a je dokonce ještě větším bláznem do práce než Sunča. Navíc je strašně pozorná a vnímavá. Není teda až takový tvrďák jako matka, ale o to líp se s ní pracuje. Naší hlavní náplní je agility, kde se projevuje jako tryskomyš:)) Jenom je docela problém ji uřídit. Ale důležité je, že z toho máme radost:)) Strašně ji baví i stopování a obrany. Je nadšená i z dogtrekkingu, kde je na svoji postavu neskutečným pomocníkem. Je to prostě moje zlato!

A protože ty moje holky černobílé prostě miluju, "musela" jsem nechat nakrýt Allyšku, abych si mohla nechat další nástupkyni. Jak se naplánovalo, tak se také stalo a Allyška 6. 6. 2012 porodila tři krásná štěňátka. Všichni byli strašně vyrovnaní. Bylo těžké si ze dvou holčiček vybrat. Nechala jsem to na nich a vybrala si nás Race (Black Race Crazy Sun), která je nakonec opět klonem Allyšky a Sunynky. Momentálně trénujeme tunýlky, stopy a pomálu i poslušnost. Aby nebyla v poslušnosti zanedbaná jako maminka. Obrany už taky dvakrát zkusila a kupodivu hned věděla, co se po ní chce. Zatím je samozřejmě do všeho magor! Nečekaně:))



Za obsah a pozdní aktualizaci těchto webových stránek se omlouvám, ale opravdu raději cvičím a běhám venku se psama než sedím u počítače. Aktualizace probíhá vždycky po velkém nátlaku okolí a sebepřemlouvání za přítomnosti velkého utrpení:))))