NOVINKY
Úvod

Novinky

Naše feny

Fotky

O plemeni

Štěnátka

Odchovy

Kontakt

Odkazy

Návštěvní knihaAutory většiny fotek na těchto stránkách jsou:
Tomáš Seemann
Zdeněk Korint
Dalibor Glück
Nikol Hanačíková

Domů
 3. 1. 2018 všechna štěňátka už jsou v nových domovech
a my si užíváme naši malou Coco

31. 10. 2017 narozena 4 štěňátka z vrhu "C" Crazy Sun - 2 chlapečci a 2 holčičky
z toho 1 modrý chlapeček - momentálně je volný - zájemci, můžete se hlásit na e-mailu: bordercollies@seznam.cz nebo telefonu: 777 771282
1 modrá holčička
1 čb holčička
1 čb chlapeček
matka naše Race (Black Race Crazy Sun), otec Frey (Shakti Se F'rey The Midnight Gem - "Frey") štěňátka budou k odběru cca koncem prosince 201724. 10. 2015 - Allyška složila zkoušku IPO 3!!!
Allyška dnes úspěšně složila zkoušku IPO 3! stopa krásných 93 bodů, poslušnost 75 _ no kovářova kobyla, stydím se, ale od minula jsme mákly a nebylo to s odřenýma ušima! Takže v rámci možností spokojenost i tak. Obrana krásných 90 bodů. Velké díky všem pomocníkům, obzvlášť Jardovi za figurování!

18. 10. 2015 - Trojzkoušky Horka nad Moravou
Nedělní výprava dvojkařek na trojzkouškách v Horce nad Moravou... = naprosto využité závody - špica! Allyščin první parkur bez shozené laťky byl pro mně odměnou roku! A původně jsem ji nechtěla brát, že to bude v písku moc náročné. Fakt překvapila a vypadá to, že se konečně dostala do formy. Bohužel další dva parkury a moje psycho z kruhu, na kterém se zabíjí, už taková sláva nebyla a můj stres poznamenal celý zbytek obou parkurů. Ale ten první běh to u mně vyhrál:)) Race si opravdu s pískem nerozumí a běhání žádná sláva. I když ve finále to asi až taková hrůza nebyla. No, do jarní trávy daleko, budeme si na to muset zvyknout:)) No a půjčená bobinka Jesska od Jan Černý je prostě zlato, zaběhly jsme dva čisté parkury a ve třetím sletěla z áčka, protože vyhodnotila, že jí tam zavazím. Jinak prostě úžasná. dvě druhé místa a v součtu třetí. Je to fakt sranda běhat s malým psékem:))

13. 9. 2015 - Bonitace Svojanov
Race (Black Race Crazy sun) byla úspěšně uchovněna. Po dlouhém zvažování jsme se rozhodla, že po ní štěňátko opravdu chci, takže někdy na podzim roku 2016 by pravděpodbně mělo přijít konkrétní rozhodnutí... Pokud máte výhledově zájem o malé magorky, ozvěte se...

12. 9. 2015 - Fryštácký dogtrekking 2015
Tentokrát jsem vyrazila s Allyškou. Race by šla samozřejmě taky moc ráda, ale vzhledem k plánované bonitaci druhý den, jsem ji radši nechala odpočívat. Allyška se s téměř 44 km dlouhou krásnou trasou poprala perfektně a bez jakýchkoliv problémů. Moc jsme si tento "výlet" užili. Šlo se z Držkové přes Podkopnou Lhotu, Slušovice, Oškerovy Paseky, Držkovské polesí zase do Držkové. Allyška je velký bojovník a posledních asi 7 km prostě chtěla běžet:)) Tak jsme se v závěru proběhly. Výsledný čas 7:14 stačil na sedmé místo v kategorii. Následky nemáme žádné. Tak si myslím, že to byl super výsledek. Na to kolik máme, teda spíš nemáme natrénováno:))

Vzhledem k velmi zpožděné aktualizaci webovek. Ano, vím, že je to hrozné, ale jak pořád říkám, radši se smečkou makám a věnuju se jim, než sedím u počítače... Takže ve zkratce. Co se u nás událo za dobu neaktualizace:
Sun (Elegance Sun Black Chevers) - je ve svých více než jedenácti letech stále v pohodě (klep klep), pořád řádí s Race jak štěňátko, chodí s námi na výšlapy, trénuje agility (v rámci zralé úvahy převedena na kategorii medium nebo small - problémy nebyly, jen prostě asi není nutno ji zatěžovat na large), trénuje stopy a poslušnosti, obrany už definivně v rámci úspory zbytku zubů odpískány.
Allyška (Ally from Crazy Sun) - složeny zkoušky FH1 a FH2 (je prostě úžasná), bohužel od léta 2014 bojovala s kulháním, následně zjištěna a napravena posunutá pánev a později vyhozeno, zjištěno a napraveno rameno. Tím pádem měla klidový chodící režim. Takže agility závody a obrany a tím i poslušnosti byly na nějaký čas omezeny. Pořádně jsme začli zase až letos v létě, takže na dalších cílech pracujeme:)))
Race (Black Race Crazy Sun) - celkem úspěšně zahájena agiliťácká závodní kariéra:)) Snad po druhých závodech splněn přestup do A2. Ale ještě si jedničky užíváme. Teda spíš kvůli organizaci a úspoře času:)) Příště už teda plánujeme start v A2. Běhá se s ní úžasně a čím dál líp. Konečně mám odměnu za "trápení" se se Sun a Allyškou. Snad nic moc nepokazíme. Přesto už mám tak nějak odzávoděno a nějak moc mně to závodění nebere, vyrážíme na tyto akce jen občas a hlavně na zkoušky, protože nás nebaví celý den sedět a čekat na běhy v otevřených závodech. Co se týká sportovního výcviku, máme složeny nějaké základní zkoušky a na zbytku pomalu pracujeme.

Jinak se s celou smečkou věnujeme průběžně trekkům, běháním v lese (to teda na volno, protože tahají jak blázni:)), cvičení na čočce, spoustě intenzivních tréninků agility (hlavně teda s Race) - ty si užijeme daleko víc než nějaké závody a dalším různým kravinkách, na které zbude čas. Sunynka na dlouhodobější akce už moc nevyjíždí a užívá si doma život jedináčka - kde se o ni celá rodina pere. Ne že by ona nechtěla nebo my nechtěli, ale doma bez psa nevydrží a asi je jí i líp:)) Pasení jsme nezavrhly, ale bohužel nějak časově nevychází. Nějakou dobu se chystáme, ale pořád ne a ne se podařit... Tak uvidíme, třeba to klapne přes zimu:))

15. 2. 2014 - Trekkový trénink
Sobotní “marodský“ dvacetikilometrový trekk - cesta všema ročníma obdobíma:))) aneb - po stopách našich bikových vyjížděk, na kterých není čas fotit:)) Trasa: Lukov - po modré, u Okluku na zelenou a na Ondřejovsku otočka zpět. No náááádhera počasí atakdále:))) plány byly velké, ale vzhledem k rýmečkám většiny plánovaných účastníků (včetně mně bohužel) po velkých změnách a nezměnách to klaplo dokonale a fakt su ščastné, že to tak dokonale vyšlo. A zdá se, že mně to snad aj trošku poléčilo:))) Psiska samozřejmě taky naprosto spokojené!

1. 2. 2014 - intenzivní trénink agility s Kristou Půdovou Bystrovany
Dnes luxusní agi trénink v Bystrovanech s Kristou! Race aj Allyška dokonalé! Tak parádně jsem si dlouho nezaběhala! Race velké pokroky a Allyška prostě bomba! Dekujeeem!

21. 1. 2014
Dneska by měla naše druhá ovčanda zvaná teta Endyna neboli pes ušatý osmnácté narozeniny. Nějaký pátek už jí sice narozeninový dort nedělám, ale určitě na ni nikdy nezapomenu a vděčím jí za většinu toho, co se psama umím a spoustu jiných zážitků! A vás, co jsem něco naučila, pamatujte, je to všecko skoro díky tetě Endyně! Nebyla sice jednoduchá, ale zato úžasná! Tož Enďo, měj se tam na vrchu krásně!

5. 1. 2014 - Trekkový trénink Troják
Krásný to kratší trekk - prý asi cca 20ka. Trasa: Troják - Končiny (tam jsme se dvakrát ztratili na Fryštáckém dogtrekkingu - tak najít červenou značku byl hlavní důvod této trasy) - Hošťálková - Štěpková - Partyzánský bunkr či co a pak už si to z hlavy nepamatuju - no a zase Troják:)) Jinak počasí luxus - při vycházení cca 10 stupnů, aj oskar trochu vykukoval lehučko, blato luxusní, ale bez toho já bych byt nemohla, jedno moje bucnutí si na mokrém kořenu (kdo nepadá, nezrychluje a ani kolo k tomu nepotřebuju) no a srandy kopec. Jinak teda nuda nuda šeď:))) Jako obvykle:))

4. 1. 2014 - Sunynka 10 let
Sluníčko naše milovane slaví dneska desáté narozeniny! Ty dvě mařeny se fotit prostě nechtěly! VŠEM sourozencům přejeme hlavně zdraví a prdlost, ať vám zůstane. On je ten rozum stejně na nic. Jaký pán takový krám!:))) Narozeniny jsme oslavily na obranách. Tentokrát i Sunynka (po dlouhé době) zakousala. Ony snad ty zaplombované zuby vydrží, když má ty narozeniny:))) Užila si to parádně a byla strašně šťastná! A Peťa nám natočila aj video

Jinak teda celou zimu běháme po lese, cvičíme na balanční čočce, chodíme na procházky a soukromé trekky, semtam si uděláme něco ze skokové gymnastiky, trochu stopujeme, trochu víc cvičíme poslusnost a koušeme. "zima" utíká jak zběsilá a ještě jsme se nestihly nudit...

26. 12. 2013 - tradiční Štěpánský pochod
Letos jsme opět vyrazili na tradiční pochod z Malenovic k Majáku a my teda až ku domovu do Želechovic. Tentokrát nás bylo opravdu hodně. Já jsem měla největší radost, že se sešla skoro celá rodina. Áčka aj Béčka crazysuníci včetně strejdy Chelsika! Fotečka se taky podařila! Máme to ale krásné děti!:)))

8. 12. 2013 - intenzivní trénink agility s Kristou Půdovou Bystrovany
Po sto letech zase pořádný agility trénink. A rovnou intenzivka s Kristou Půdovou! Ta pauza nám zřejmě prospěla... Holčičky byly přešikovné a moc dobře se nám běhalo! Hlavně Race udělala pokroky šílené! Agility zdar! Těšíme se na příště!

1. 12. 2013 - Allyška a všechny naše "áčkové" děti slaví sedmé narozeniny
Allyska má dneska sedmé narozeniny! Přejeme jí a VŠEM našim áčkovým crazysunikum všechno nejlepší, hlavně zdraví! Vaše laťky v dokonalosti už asi nikdo nezopakuje...

10. 11. 2013 - Libhošť - zkoušky ZVOP
Po letošních pár trénincích u oveček jsem se nechala hecnout a vyrazily jsme s Allyškou a Race do Libhoště na zkoušky pasení - a to na ZVOP - zkouška vloh ovčáckých psů. Měla by je sice zvládnout v pohodě každá bordera, ale přece jenom jsem se trošku bála. Holky zvládly v pohodě nejen balanc v košáru, ale i vyvedení z košáru, cestu po louce, ale i zahnání do košáru. To už byl ale jakože bonus. Myslím, že nemusíme mít až tak velký strach z vyšší zkoušky - HWT. Hodně těžké mi příjde tlačení, což jsme nikdy nedělaly a dost na dálku "autran", ale snad to vyzkoušíme a půjde to. Holky to straaašně baví! Sunynku samozřejmě taky, ale ta už ZVOPky nějaký ten pátek má a do vyšších jsem se zatím pouštět nechtěla, když jsem netušila jak to vypadá:)) Tož příští rok vzhůru dolů a třebas se nám podaří něco vyššího i v tom pasení...

14. 9. 2013 - Fryštácký dogtrekking
Tak už máme letošní Fryštácký dogtrekking za sebou! Letos byl opět obzvlášť náročný - pršelo, pršelo a pršelo, ale nádherný a stálo to za to! S časem 6:27 su taky moc spokojená. Na to, že máme málo nachozené, paráda! Z plánovaných oficiálních 36km máme v nohách zas minimálně 45, bo su jelito a nejednou jsme kufrovali... Ale tož přece nebude nuda, ne?:)) Šla jsem jenom s Allyškou a šlapkala jak hodinky!!! Velký obdiv longařům za jejich výkony! Jsou to fakt borci - 91 km už stojí opravdu za to! My jsme došly na 4. místě. Na bednu nám chybělo 21 minut. Hmmm, to bloudění nás stálo minimálně to třetí místo. Né-li i druhé. Nedá se, příště to chce míň zběsilosti a víc pozornosti. Ale i přesto mám hroznu radost! Jupijou! A Allyška je prostě moje zlato největší! Sice se moc nemozu hýbat, ale už se těším na další ročník! A to doufám, ze fakt něco natrénujem! Fryštáckému dogtrekkingu třikrát hurááá!


8. 9. 2013 - bonitace border collií Zlín
Byla uchovněna naše "béčková" holčička "Jay" (Born to Fly Crazy Sun). Jaýčkovi i paničce Ljubě gratulujeme! Já jsem se účastnila pouze jako pomocník - měřič výšky a délky. Letos jsem byla moc příjemně překvapená ze zvířátek i jejich majitelů, kteří se nám k měření dostavili! Race jsem si teda taky zkušebně přeměřila - výška 48,5 cm. S bonitací jsme zatím nespěchala - čerstvých 15 měsíců není nutno hrotit. Případné krytí plánujeme nejdřív ve třech letech. Takže příští rok máme času dost...


1. 9. 2013 - klubové sranda závody Zlín
Velké díky patří Věrce za super nápad uspořádat tyto sranda závody. Tentokrát v "poslušnosti", která byla zpestřená dalšími rekvizitami. Například při dlouhodobém odložení musel psovod lehnout do stanu a nasadit si paruku, při chůzi u nohy jsme nesli lžičku s vajíčkem atd. No prostě sranda! Bylo to fakt super! Všichni doufáme, že si to zase brzo zopákneme!


21. - 24. 8. 2013 - opět zkrácený agility tábor Podmitrov
Letos už asi bohužel poslední tábor a opět zkrácený. Je to pak sice všecko celkem fofr, ale má to svůj význam a stojí to za to:)) Podmitrov tedy opět nezklamal. Tentokrát nás "trápila" Nikol Hanačíková a Krista Půdová. Holkám patří velký dík za trpělivost! Opět jsme doufám udělaly velký pokrok. Páteční odpoledne bylo věnováno trojzkouškám, které se nám myslím hooodně povedly! Na bedýnky to nebylo, ale měla jsem radost velikou! Sem tam holt spadla nějaká ta laťka, ale jinak paráda! Allyška je prostě moje zlato! Sunynka se už letos táborů neúčastnila - přece jenom jí bude deset a není už nutno intenzivně trénovat. Stejně jí většinu pokazím já:)) Užívala si pěkně péče celé rodiny a hlídala chalupu:)) Velké díky patří Darji Dytrichové za super organizaci a hlavně nápad tento tábor uspořádat!


13. - 15.8. 2013 - zkrácený agility tábor Opava
I v srpnu jsme vyrazili na pár dní si zaběhat do Opavy. Úterý a čtvrtek patřily celé dny tréninku s Allyškou a Race. Ve středu jsme volné dopoledne využili k návštěvě oveček v Budišově nad Budišovkou. Byla to zase trochu změna oproti párkrát navštívených oveček ve Vsetíně. Myslím, že se s tím holky popraly docela zodpovědně:))) Odpoledne jsme si užili táborových sranda závodů. Opět srandy kopec a i když o nic vlastně nešlo, aj ten adrenalinek byl:))) Díky všem za účast a hlavně Marti Wasserbauerové za super tábor!

9. - 11. 8. 2013 - intenzivní trénink agility s Terkou Královou Zlín
Páteční až nedělní odpoledne jsme strávili na našem cvičáku pod vedením Terky Králové. Zaběhaly si obě nejmladší holky - Race v pátek a neděli - ta potřebuje trénovat nejvíc a Allyška v sobotu. Myslím, že obě udělaly zase velký pokrok. A vo to tady jde:)))

12. 7. 2013 - RTG vyšetření Race a Jay - Hradec Králové
Obě naše béčkové holčičky mají kyčle, lokty i ramena zdravé = nulové! Výsledky předčily moje očekávání. Přece jenom jsem se dost bála a všechno vyšlo nejlíp jak mohlo!

8. - 10. 7. 2013 - zkrácený agility tábor Opava
Opavský tábor je prostě klasika! Naprosto perfektní běhání a úžasný odpočinek!
Race a její tunelový běh

15. 6. 2013 - závody agility - Psí škola na Ostrově Brno
Poprvé jsme konečně vyrazili na agility závody k "našim Brňákům". A bylo to opravdu špičkové - přesně jak jsme čekali:)) Já jsem běhala jenom s Allyškou a půjčenou kříženkou Jess. S Allyškou jsme skončily jednou na bedně, zbytek se nám moc nedařilo. Sunča běhala opět s bratrancem Honou.

7. - 9. 6. 2013 - MR BCCCZ agility Strážnice
Po delší době agiliťácky závodně strávený prodloužený víkend! A vyšel na jedničku! Organizace parádní, počasí, atmosféra a všechno okolo taky. Zaběhaly si všechny tři naše černobilky. Allyška a Sunynka oficiálně celé mistrovtví a Race aspoň štěňěcí tunelový běh. Parkury byly docela zepeklité, ale některé se opravdu těžké jenom zdály, ale daly se slušně zaběhnout! Všechny holky byly moc šikovné.
Máme taky nádherné videa - slow motion od Michala Vokrouhlíka!
Videjka máme tadyk: Ally, Sunča a Race a její tunelový běh VIDEO DOPLNIT
Race byla v sobotu na svém prvním rockovém koncertně v místním amfiteátru! Pro nás zážitek úžasný a holčička se taky tvářila spokojeně!:)))

19. 5. 2013 - zkoušky NZŘ Zlín
Race dnes složila svou první zkoušku - ZZO dokonce na výborně! Hárání sice hrálo svou roli a necvičila tak jak bych si představovala, ale mám z ní radost!:)))

18. 5. 2013 - dogtrekking Velké Karlovice
Využili jsme volné soboty a vyrazili na neoficiální trekk do Velkých Karlovic. Bylo to perfektní. Obzvlášť nás potěšila skutečnost, že u nás bylo hnusně a tam jsme si užili moc pěkného počasí. Zaskočilo nás sice pár přeháněček, ale ty nestály za řeč. Vzali jsme všechny tři černobílé a moc si to užívaly!

6. - 10. 5. 2013 - agility kemp Větřkovice
S Allyškou a Race jsme vyrazily na agility tábor k Terce Králové. Byl to super týden, který nám určitě hodně dal. Teda spíš mně:)) Každopádně jsme hlavně s Race udělaly velký kus práce a můžeme se vrhnout do dalšího trénování. Terce patří velké díky za trpělivost!
Sunynka už letos na intenzivní tréninky jezdit nebude. Přece jenom už má jakýsi věk. I když vůbec nevypadá, ale není nutno jí dávat takový "záhul". Stejně jí všechno kazím já. Užívala si tedy doma roli jedináčka a ve středu 8.5. si opět s Honzou zaběhala na našich závodech ve Zlíně. Opět to byla diskotéka, ale byli prý šťastní oba! A tak je to správné!:))

1. 5. 2013 - agility zkoušky Zlín
Na naše prvomájové agility zkoušky jsem se přihlásila s Allyškou a Roýčkem. Sunynka byla svěřena bratranci Honzovi (který běhá v SA se svou kříženkou Jess), aby si splnili zkoušku na Mistrovství mládeže. Buhužel spolu hodně bojovali a žádná zkouška se jim nepodařila zaběhnout. Allyška i Roýček běhali moc pěkně. Jen občas nějaká ta chybička vyskočila. Ale byli oba moooc šikovní. Abych toho neměla málo, zaběhla jsem si ještě jako doskokan s Chelsíkem, který se na nás přišel s Jančou podívat. Agility zdar!

13. 4. 2013 - agility zkoušky Zlechov
Agility zkoušky miluju! Člověk přijede, běhá, běhá, běhá a celkem brzo odjede:)) Abych toho opět neměla málo, naložila jsem obě moje holky a Roýčka! Tím, že mám všechny v LA2, je to vždycky cvrkot. Ale to se mi moc líbí! Sunynka si zaběhla čistou zkoušku a obě děti byly taky úžasné. Bohužel před druhou zkouškou přišla průtrž s kroupama a povrch byl dost uklouzaný. To se podepsalo na opatrném vedení a tím nic moc spokojenost s výkony. Nedá se! Počasí neporučíme!
Video zde: Ally a Sun

7. 4. 2013 - trénink s Kristou Půdovou Přerov
V neděli odpoledne jsme vyrazili s Allyškou a Race na intenzivku ke Kristě. Díky volnému času si zaběhala nejen původně přihlášená Allyška, ale i Race. Z té jsem měla opravdu velkou radost. Bude to fakt asi taky drak:)) Konečně jsme si užili tréninku na trávě a hlavně za světla!6. 4. 2013 - trojzkoušky Horka nad Moravou
Do Horky jsme vyrazily s Allyškou i Sunynkou. Původně plánované čtyřzkoušky v Prostějově se díky sněhové kalamitě upravily na trojzkoušky a přesunuly do haly do Horky. Vzhledem k tomu, že jsem bojovala s nějakou "rýmečkou" bylo to docela náročné uběhat obě "pomalé" holky na písku a ještě všechno třikrát, ale přežila jsem!:)))

Zima byla plná procházek (i pár trekků), cvičení na balanční čočce, nějakých těch tréninů agility a konečně jsme vyzkoušely pasení oveček ve Vsetíně. Race samozřejmě skoro dokonalá (holt se potatila nečekaně) , Allyška měla taky premiéru a Sunča snad po osmi letech. Velké holky si napřed moc jisté nebyly, ale během prvního tréninku se docela rozjely. Samozřejmě s tím ještě bude spousta práce, ale hlavně je to všechny strašně baví a jsou šťastné. Asi si tuto činnost necháme spíše na zimní měsíce, kdy se nedá moc agilitit, ale doufám, že se k ovečkám občas dostanem a budem tuto činnost oprašovat...

4. 1. 2013 - naše Sunynka slaví 9 let
Dneska slaví naše Sluníčko a její Éčkoví sourozenci Black Chevers už své deváté narozeniny. Přejeme jim, at jim zdraví slouží pořád stejně skvěle a jsou pořád tak úžasní. Naše osudové zvířátka!:))


1. 12. 2012 - slavíme:))
Dneska slaví naši "áčkoví crazy suníci" šest let! Přejeme nejen Allyšce, ale aj Roýčkovi, Pepíčkovi, Arcovi a Timíkovi všecko nejlepší, hlavně zdraví a ať jste pořád tak skvělí a dokonalí jak doteď! Po dortíku oslavujeme agi tréninkem:)

3. 11. 2012 - intenzivní trénink agility s Kristou Půdovou
Po dlouhé době zase jednou agilitění za světla! Nádhera! V létě si toho nevážíme... Tentokrát jsem teda běhala jenom s Allyškou, ale parádně jsme si to užily myslím obě - mám to fakt úžasné zvířátko!!!:))) Velké díky patří Kristě za skvělé tratě a trpělivost!

27. 10. 2012 - zkoušky IPO Zlín - Sun složila FH1
Na naše "ipácké" zkoušky jsem se hecla a přihlásila Sunynku na zkoušku FH1. Na stopařské zkoušky už mám většinou problém sehnat kladeče, proto jsem byla strašně ráda, když mi kladení přislíbil sám pan rozhodčí Jarda Matula. Po docela dost suchém létě a podzimu začalo nad ránem parádně pršet, chvilkama průtrže a tak. Já jsem ale byla v pohodě, protože v dešti stopujem taky a holky jsou zvyklé na ledaco. Až Jardův dotaz: "Fakt to chceš jako šlapat? Za hodinu tam nic nebude..." mě teda docela rozhodil (pro neznalé: FH1 - stopa cizí, 3 hodiny stará, křížená cizí osobou). No, nakonec jsme se přesvědčili navzájem, že to teda zkusíme. Že třeba přestane. Opak byl pravdou - začalo ještě víc. Na vypracování jsem nastupovala s tím, že teda chudák Sunča, že už tam asi fakt nic nebude a zbytečně ju trápím. Je to ale zlato nejzlatější, načuchala a šla zodpovědně po stopě! Je fakt úžasná a neskutečná. Až ke konci se trochu pomotala, ale na tu hrůzu... A máme toooo!

13. 10. 2012 - Fryštácký dogtrekking
Na letošní ročník jsem nakonec vyrazila se Sunčou (Allyška si v týdnu před na tréninku agility strhla drápek). Byl to takový sourozenecký výšlap - přidal se k nám Marek se Sunčiným bráchou Chelsíkem. No, fakt nádhera to byla! Konečně se šlo ve slušném povrchu a ani nevalilo za krk. I když to má má taky cosi do sebe:)) A ty výsledky fakt potěšily! Nebýt asi dvouhodinové časové ztráty z blbosti, moc bysme si mysleli:)) snad se nám těch trekků příští rok podaří odejít víc...

4. 10. - 7. 10. 2012 - zájezd na MS agility Liberec
Letošní Mistrovství světa v agility jsme měli za humnama (v Liberci), tak nebylo co řešit a jelo se! Byly to moc krásné 4 dny! Agility jsme si užili naplno - tolik medajlí jako v Liberci naši ještě nevybojovali! Češi prostě dokonalí! Děkujem za perfetkní podívanou! Výlet jsme si stihli užít i neagiliťácky - výlet na Ještěd s následným sjezdem terénem na kolobrndách, nákup plavek:)) a tobogány v Babylonu! Bylo to prostě pestré:)) Díky všem zúčastněným!22:18 3.12.2012


22. 9. 2012 - agility závody Zlechov
A protože jsme nebyli dlouho vyjetí mimo náš cvičák, využila jsem na poslední chvíli uvolněné místa ve Zlechově a přihlásila zase velké holky. Už bylo na čase si trochu odpočinout a udělat si takový hezký den. A jak řekli, tak udělali:)) Počasí bylo nádherné, kolektiv perfektní, parkury (až na ranní jumping, který se nám zdál dost složitý - ale byla to výzva:)) krásné, plynulé, běhavé! Sunynka se opět moc snažila! Allyšce jsem to zase kazila já, ale přece jenom ve dvojce jsme si vyběhly pěkné 3. místo! Race nám celý den fandila v kleci. Díky všem, kteří to vydrželi. Já doufám, že na dalších (asi až jarních) závodech už to bude šikovná, spořádaná holčička a bude se chovat slušně:))) Dokonce si při přestavbě prchla na parkur a odběhla si tak svůj první tunel na závodech:))) Byla jsem moc ráda, že jsem se rozhodla jet! Fakt paráda!9. 9. 2012 - agility závody Zlín
Po dlouhé době jsem zase s oběma velkýma holkama vyběhla na závody. Moc jsme se těšili a taky jsme si je pořádně užili! Tím, že jsme je pořádali my, bylo hodně práce kolem, ale byla to paráda! Tomík Glabazňa nám stavěl sice hodně zapeklité tratě, ale myslím, že jsme se s nima docela slušně popraly. V jedné zkoušce Sun 2. místo, Allyška 4. a Sunča ještě zabodovala v jumpingu, který šla krásně čistě! Jumping byl haloweenský - každý psovod musel mít nějakou masku. Já jsem večer před akcí překopala původní plány a vymyslela, že půjdu za sluníčko (teda spíš "crazy sluníčko":))) a Sun mě doplní a bude to fakt veselé a "crazy". Opak byl pravdou. Sunča se snažila a zaběhly jsme to fakt hezky:))) Takže asi fakt budu muset běhat v nějakém tom komickém převleku pořád:)))


30. 8. - 2. 9. 2012 - IMCA 2012
Letos se podařilo probojovat na IMCu i našemu áčkovému chlapečkovi "Pepíčkovi" (A Little Hemp of Crazy Sun) s paničkou Ljubou. Jsme na ně mooooc hrdí! Jsou strašně šikovní. Ljuba běhala i se svou kříženkou Mayou, se kterou už byla na této akci několikrát! Jsou prostě moc šikovní!
Po dobu jejich výletu jsme hlídali malou Jayánku, která s Race řádila jak černá ruka!:)) Holky nám zase spolu trochu zvlčely. Tak bude zase co napravovat:))) Bylo to krásné mít zase dvě malé holčičky doma a hlavně poučné:))20. - 25. 8. 2012 - agility tábor Podmitrov
Letos jsme byli nuceni (vzhledem k brzkému termínu Opavského tábora a štěňátkům) udělat změnu a využít pozdější termín tábora v Podmitrově, na kterém instuktorovala Marťa Vaškebová (na kterou jsem se ostatně už dlouho chystala:)) a Nikol Hanačíková. Samozřejmě jsme si tábor dokonale užily. Běhala jsem s Allyškou, která už se dostala do formy i se Sunčou. Malá Race si užívala dokonalou socializaci. Pravda, že na mně tam bylo až trochu moc odpočinku, ale asi je to občas potřeba:))) Velké díky patří Darji za zorganizování a samozřejmě všem účastníkům za super atmosféru!6. 8. 2012 - odešel do nového domova Rouk
V pondělí si přijel pro chlapečka nový páneček Tomáš a odvezl si chlapečka do Prahy. Tak už nám zbyl jenom náš jedináček Race. Protože ještě nebyla doočkovaná a mezi cizí psi a na cvičák se mi zatím brát nechce a samozřejmě mi jí bylo líto, aby zústala "sama" doma, vzala jsem ji navečer na hasičský trénink. Kde měla teda úplně perfektní socializačku. Spousta nových tet a strejdů, nové pachy, zvuky (dokonce si šla očuchat řvoucí mašinu v provozu). Zvládla to úplně parádně a vypadá to, že se asi jen tak něčeho nelekne:))) Bude to naše hrdinka!


5. 8. 2012 - intenzivní trénink s Terkou Královou
Původní plán sice byl, že by už mohla trénovat Allyška, ale přece jenom ještě nebyla úplně ve formě, aby skákala na large. Vzala jsem tedy opět babičku Sunču. Musím říct, že byla zase moc šikovná a běhalo se nám krásně!

27. 7. 2012 - vylétla z hnízda Jay
Dnes odešla do nového domova první holčička Jay. Jayánka šla k Ljubě za strejdou Pepčou (z áčkového vrhu). Bude se mít určitě skvěle. Stejně jako Pepíček a Mášenka! Naše Race má ještě na řádění Rouka. Tak se zatím nenudí. Příští týden si už bude muset vystačit jenom s náma, maminkou a babičkou:))

25. 7. 2012 - fota od Aničky
Děcka rostou jako z vody, tady pár foteček z návštěv od tetky Anče. Díky moc! Jsou nádherné! fota zde

20. 7. 2012 - 1. návštěva veteriny
Dnes jsme s malochama byli poprvé na výletě autem a to rovnou na veterinu, kde je čekalo očkování, čipování a tetování. Cestování zvládli úplně perfektně, u čipů a tetovaček trocha řevu byla, ale mají to za sebou a žádná hrůza to nebyla:))

15. 7. 2012 - intenzivní trénink s Kriskou Půdovou
V rámci udržování agility schopností:))), jsem se Sun opět na poslední chvíli přihlásila na intenzivku s Kristou. Myslela jsem, že to až tak velký smysl mít nebude a budeme se trápit, ale opak byl skutečností a byla jsem nadšená a troufám si říct, že nám to docela aj šlo:)) Takže moc díky za parádní zaběhání a za cenné rady. Holt mě musí furt někdo hlídat...

28. 6. 2012 - poslány jména na plemennou knihu
A je rozhodnuto. Výběr jmen uzavřen:
chlapeček: BE MY CRAZY SUN - volací Rouk - majitel: Tomáš Hříbal
holčička: BORN TO FLY CRAZY SUN - volací Jay - majitelka: Ljuba Řezníčková
holčička: BLACK RACE CRAZY SUN - volací Race - majitelka: Petra Ušelová (ano, zústává doma - kvůli rozšíření smečky jsem kryla:))

Kvalifikační závody agility
Letos se za rodinu zúčastnila kvalifikaček Ljuba s Pepčou. Jsou strašně šikovní, moc hezky jim to běhalo, ale bohužel jim "vo fous" unikl výjezd na IMCu. Přesto jsme na ně ale hrdí!:)) I když nepatří úplně do borderčí rodiny, ale je to skvělé - na IMCu se Ljuba dostala s kříženkou Mayou, která letos slaví 10 let! Nádhera! Snad se jim bude dařit...


6. 6. 2012 - narozen vrh "B"
V tento "magický":)) den se naší Allyšce narodila tři štěňátka - 1 chlapeček a 2 holčičky. Jedna holčička zústává doma a zbylí dva zázraci už jsou také zadaní. Další zájemci už se bohužel na řadu nedostanou... Fotečky a další informace snad brzo doplním.

2. 6. 2012 - závody agility Ludslavice
Přestože měla Allyška 59den od krytí, podle teploty to na porod nevypadalo, vyrazily jsme se Sun na poslední chvíli na závody do Ludslavic. Asi to bylo mojí nervozitou z očekávaného porodu Allyšky, nějak jsme se ale vůůůbec nerozumněly:(( Ale nedá se, kdyby se nám pořád dařilo, moc bychom si o sobě myslely:)))


8. 5. 2012 - závody agility Zlín
To zas byly dneska obzvlášť povedené závody!!! Sluníčku šikovnost vydržela, na bednu to sice nebylo (leda tak lahváčů:))), ale čtvrté, jedenácté a dvanácté místo taky potěšilo:)))
A Allyška už jenom cvičí na balanční čočce, chodíme běhat do lesa a na procházky...

1. 5. 2012 - agility zkoušky Zlín
Dneska jsme si na našich agi zkouškách se Sluníčkem po delší době opět rozumněly a suprově si zaběhaly! Dokonce z toho bylo první a čtvrté místo! Asi už dostává skorobabička rozum:)))

30. 4. 2012 - na ultrazvuku potvrzena březost
Dnes (25 den po krytí) jsme s Allyškou vyrazily na sono a hurá hurá byla potvrzena březost. Viděli jsme cca tři mimina. Kolik jich nakonec bude, uvidíme až budou venku... Hlavně že tam jsou:))))


5. - 6. 4. 2012 - krytí
Tak a máme nakryto! Doufejme, že úspěšně! Ve čtvrtek ráno jsme s Allyškou vyrazily za Jackem do Turnova. Krytí proběhlo celkem rychle a snad úspěšně. V pátek po poledni jsme to pro jistotu ještě zopakovali. Tak doufejme, že se bude všechno správně vyvíjet a od 1. června můžeme očekávat narození malých draků. Je tam pravděpodobnost krátkosrsté i dlouhosrsté varianty. Tak to bude takové kindrvajíčko s prekvapením - co že se nám to vylíhne. Cca koncem dubna si březost ověříme na ultrazvuku. Tak teď už můžeme jenom s napětím čekat a opatrně zaměstnávat Allyšku, at ty dva měsíce bez pořádné práce nějak vydrží:)))


30. 3. 2012 - jdeme s Allyškou na první progesteronové testy
Je to sice možná ještě brzo - 7. den, ale přece jenom jistota je jistota a nervozita začíná stoupat! Tak uvidíme, co nám řeknou výsledky. Kdo by měl ještě zájem o malého magorka nebo malou magorku po Allyšce a Jackovi, nebojte se a hlašte se. Zatím je všechno otevřené... Jisté všechno bude až na začátku června, až se nám to vylíhne:))

25. 3. 2012 - agility zkoušky Prostějov
Velké díky patří organizátorům za perfektní nápad a samozřejmě organizaci 4 zkoušek v Prostějově. Během necelých tří hodin odběhat 4 parkury je prostě bomba! Přihlásila jsem samozřejmě obě holky do dvojek. Tak jsem si užila osum běhů! Prostě dokonalé. Nebyl čas ztrácet čas a celou dobu jsme se skoro nezastavili. Tak si představuju ideální závody - běhat, běhat, běhat a hotovo:)) Žádné sezení a zatuhávání mezi běhama. Ještě k tomu nádherné jarní počasí. Po dlouhé době pokecání se super lidima (tentokrát ale opradu až po závodech). Holčičky potěšily neskutečně. Po takové závodní a celkem aj tréninkové pauze byly moc šikovné. Allyšce jsem to samozřejmě klasicky kazila já - ona byla jako obvykle zlatá! Ale Sunynka zaslouží velkou pochvalu. Bála jsem se, že to bude hrůza, ale celkem jsme si rozumněly a běhala fakt moc hezky! Takže Prostějovu zdar! a doufám, že se najdou další organizátoři takových akcí!

23. 3. 2012 - ALLYŠKA HÁRÁ!
Už je to tady! Holčička je přesná jak hodinky. Takže podle plánů pravděpodobně mezi čtvrtým a šestým dubnem vyrážíme do Turnova za Jackem! Uvidíme podle progesteronu.

zima 2012
Letošní zimu jsme si daly agiliťáckou závodní pauzu - nemá cenu se stresovat jak bude a nebude, jaké budou cesty, jestli někde nezmrzneme, jestli je hluboký nebo nehluboký písek atd. Místo toho jsme si užívaly dogtrekkingů - někdy kratších, někdy delších, ve větší skupině i v komornějším počtu - prostě podle situace a času. Konečně jsme se zase vrátily k běhání v lese, které holky taky moc baví! Taky jsme se několikrát s Allyškou zúčastnily intenzivních tréninků s Terkou Královou v Čeladné. Velké díky patří Terce za trpělivost! Ve chvílích, kdy se opravdu nedalo kvůli zimě nic moc dělat, dostala zabrat balanční čočka, na kterou se holky vždycky moc těší!

4. 1. 2012 - slaví Sunča 8. narozeniny
Sunynka letos dostala opravdu originální dárek - v podobě kastrace! Vzhledem k věku už štěňátka rozhodně nepřichází v úvahu, bude mít klid a může se bez starostí připravovat na babičkovské povinnosti a užívat si naplno agiliťáckých tréninků a závodů.
Ještě k tomu letos na podzim dostala plomby na dva špičáky, tak jsme musely ukončit sportovkovou (neboli služebáckou, obranářskou) kariéru. Tak už se určitě neobjevíme na žádných závodech ani zkouškách s obranama (kousací zkoušky má už vlastně skoro všechny úspěšně za sebou - tak je to snad celkem důstojný odchod do obranářského důchodu...)

10. 12. 2011 - Seminář cvičení na balonech
Na tento seminář jsem se hlásila spíš ze zvědavosti, že jako uvidím, co se dá všechno se psama dělat a stejně se tomu asi věnovat nebudeme. Opak byl pravdou - nadšené jsme z toho byly všechny tři! Hned jsem objednala balanční čočku a celou dlouhou zimu na ní všechny tři poctivě cvičíme:)) Je to fakt super věc! Můžu vřele doporučit!!!

Tak a konečně můžu zveřejnit posledního aktuálního favorita na naše "béčkové" štěňátka! Allyšce jsem vybrala psa BLACK JACK TRUST YOUR HEART.
Z Jacka jsem úplně nadšená. Je úžasný. Takový typ Allyška. A to se mi moc líbí. Je taky strašně pracovitý, pozorný a rychlý. Takže se pravděpodobně s miminkama nudit nebudeme. Takže pokud všechno půjde tak jak má, můžeme cca v půlce dubna vyrazit na krytí!1. 12. 2011 - 5. narozeniny našich "Áčkových" dětí
Přejeme Allyšce, Roýkovi, Pepíčkovi, Arcovi aj Timíkovi všechno nejlepší, hlavně zdraví, spoustu práce a pořád takové nadšení do života, jaké měli doteď. A hlavně velké díky Sunynce, že nám dala tak skvělé, úžasné a dokonalé dětičky!!!!

17. 11. 2011 - "soukromý Chřibský dogtrekking"
Využili jsme volného čtvrtku a po poradě s pár nadšenci na našem cvičáku jsme vyrazili "tréninkově" po stopách loňského Chřibského dogtrekkingu. Ten jsme si vzhledem k počasí (nebo teda spíš brzkému stmívání) trochu upravili, ale něco přes třicet kilometrů jsme si odšlapali. V Buchlovských kopcích je opravdu moc krásně a vůbec nám nevadila celodenní mlha. V tom nádherném zlatém listí to bylo naprosto úžasné. I když nikdo z naší "bojové skupiny" nejsme moc kochací typy, shodli jsme se, že to fakt stálo za to a musíme vyrážet častej! Psiska byli všichni úžasní a taky nadšení celou cestu! Tak uvidíme, kolik takových výletů se nám do jara podaří:))

23. 10. 2011 - zkoušky dle NZŘ
Allyška složila zkoušku ZVV1!
Konečně nám vyšel čas a byly určeny priority a dokopala jsem se k přihlášení Allyšky na zkoušku ZVV1, kterou zvládla s přehledem! Předvedla moc pěknou stopu a obranu. Jen nám opět dělala trošku problém poslušnost, kterou neustále zanedbávám. Ale i tak jsem byla moc spokojená!

1. - 2. 10. 2011 - intenzivní trénink agility Opava
Opět skvělé zaběhání v Opavě! Jak taky jinak:))) Holky byly moc šikovné. Kupodivu celkem v pohodě jsme zvládaly Martiny "prasárničky":)) Už se těšíme na další jarní intenzivku. Díky moc všem účastníkům za super víkend!

28. 9. 2011 - agility zkoušky Zlín
Po delší závodní agility pauze jsme si opět moc užili naše dvojzkoušky. Výsledkově sice žádná sláva. Taky se nemůže furt dařit, at si nezvykáme:)) Ale běhalo se parádně a byla to taková pohodička.

25. 9. 2011 - zkoušky dle KJ BRNO
Sun složila zkoušku ZPU-S (Zkouška pracovní upotřebitelnosti speciál)
Na tuto zkoušku jsem se chystala už dlouho, ale protože jsem si úplně neuměla představit jak by to mělo přesně vypadat, velice (nebo teda skoro vůbec) jsme na to netrénovaly a šla jsem do toho s tím, že to pojmeme jako placený trénink:)), prokonzultujem s panem rozhodčím co a jak a příště to zmákneme. Ale protože už jakousi tu zkoušku za sebou máme a Sunča je v některých případech dokonalá, podařilo se nám i obávaný speciál odcvičit. Bylo tam sice hodně mušek, ale na to všecko jsem byla spokojená moc! Hlavně za stopy a za poslušnost jsme dostaly velkou pochvalu.
S Allyškou jsme se pokusily o ZPU2. Na stopách jsme pana rozhodčího prý velmi mile překvapily a takovou stopu prý už dlouho neviděl. Bohužel jsme se ale nedostaly přes poslušnost:(((. Vzhledem k tomu, že poslušnost trénujeme minimálně a na ZPU2 není nejlehčí, nečekala jsem zázraky, ale přece jenom jsem trošku tajně doufala, že by to mohlo vyjít. Nakonec ani s odřenýma všema čtyřma ušima se nám to nepodařilo uhrát. Nedá se, třeba se snad dokopu k nějakému trénování a příště to třeba klapne... Holt jak se říká: "Kovářova kobyla chodí bosa" opravdu platí:(( Budu muset trošku omezit výcvikaření a začít se věnovat chudince poslušnostně zanedbané Allyšce:)))
24. 9. 2011 na členské schůzi BCCCZ byl Sunči předán titul ŠAMPION VÝKONU BCCCZ

Po dlouhém přemýšlení, váhání a konzultování jsem se už opravdu rozhodla, že na jaro Allyšku nakryjeme. Momentálně má odháráno. Takže další čekáme v březnu. To znamená, že pokud všechno vyjde podle plánu, koncem května 2012 bychom mohli vítat malé černobílé Allyšátka na světě. Ženicha už máme vybraného, ale ještě to není úplně stoprocentní. Tak s prozrazením ještě chvilku vydržte:))) Každopádně to bude taky černobílý magorek s velkou chutí do práce. Snad se děti dostatečně pomamí, potatí a pobabí!:))) Takže pokud máte zájem o štěňátka s předpokladem velké chuti do práce (to teda zaručit úplně nemůžu, protože zastávám názor: "Jaké si to uděláš, takové to máš!":)) a zároveň neskutečné mazlíky, kontaktujte mě co nejdříve na e-mail: bordercollies@seznam.cz


17. - 18. 9. 2011 - Chvalnovská pohodička
Na závody agility do Chvalnova jsem se tentokrát obzvlášť těšila a to se i vyplatilo. Celý víkend byla opravdu pohodička - počasí úžasné, atmosféra perkektní, parkury krásné běhavé a holčičky obě taky moc šikovné. Sunča opět úřadovala na bedně - třetí místo v součtu zkoušek LA2 - i když teda s chybama, ale co naděláme:)) Z celého víkendu jsme si z Allyškou i Sunčou odnesly po jedné diskvalifikaci... Díky moc všem zúčastněným za supr víkend!

10. 9. 2011 - Klubový sranda závod v poslušnosti Zlín
Protože jsme se nějak nemohli sejít s termínem tradičního Podřevnického poháru a oficiálním kalendářem MSKS, rozhodli jsme se uspořádat sranda závody pro členy našeho klubu. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích - od mimin, přes mírně pokročilé, závodníky, až po důchodce:)) Účast byla překvapivě hojná a výkony byly taky super. Začátečníci si aspoň vyzkoušeli atmosféru závodů a zkoušek. Celý den posuzovala Renča Ingrová. Byla teda dost mírná, ale spravedlivá:)) Moje obě holky závodily v kategorii speciál - mišmaš různých zkoušek a řádů. Měla jsem docela strach, co tam s holkama vymastíme, protože poslušnosti poslední dobou absolutně netrénujem. Naštěstí Sunča oprášila staré vědomosti a po ztrátě asi tří bodíků obsadila 1. místo, u Allyšky jsem musela použít své herecké umění a léta praxe a nakonec jsme vybojovaly taky až překvapivě moc bodů. Na závěr jsme opekli špekáčky. Tuto akci jsme všichni zhodnotili velmi kladně. Určitě to musíme zopakovat. Já, jako výcvikář mám dvojnásobnou radost z některých členů, kteří pravidelně cvičí a makají na svých psech, že se jim celkem dařilo, vyzkoušeli si jak by to mělo vypadat, jak jim psi pracují, když oni jsou ve stresu a teď už můžou nastoupit skoro beze strachu na opravdové zkoušky!

21. 8. 2011 - Agility trénink s Terkou Královou Zlín
Po červencovém tréninku s Terkou jsem šla celkem se strachem na její další trénink, který jsme uspořádali ve Zlíně. Čekala jsem, že se opět budem trápit a moc toho nenaběháme. Opak byl pravdou. Docela nám to už šlo. Taky jsem se snažila tyto prvky docela trénovat a vyplatilo se to. I tak jsem ale Terku docela potrápila. Takže každopádně - díky moc za trpělivost!:)))

10.- 12. 8. 2011 - další zkrácený agility tábor Opava
Po úspěšném červencovém táboře v Opavě jsem se vnutila zase na tři dny i na srpnový. V Opavě je prostě parádně a vždycky si špičkově zaběháme a pobavíme se. Tentokrát jsem konečně využila i kolečkové brusle, na kterých jsem si projela Opavu. Jezdíme sem už asi sedum let a konečně jsem to tam pořádně prozkoumala. Je tam fakt krásně! Už se těším na podzimní intenzivku... Opavě zdar!

6.- 7. 8. 2011 - závody agility Zlín
Tomík Glabazňa nám stavěl krásné běhavé parkury, na kterých se nám docela dařilo. Po prohlídce to teda vypadalo vždycky strašně a většinou jsme to komentovali slovy: "Co to jako je? Toto máme jako zaběhnout?" No a nakonec se to běželo hezky! Allyšce tyto tratě seděly absolutně. V sobotním agility jsme si vyběhaly 1. místo, ve zkoušce LA2 - 3. místo, Ljuba s Pepíčkem v jumpingu třetí místo! V neděli se pro změnu posnažila Sunča a ve zkoušce LA2 se umístila na třetím místě hned za Ljubou s Pepíčkem. Tak se zase po delší době sešla matka se synkem na bedně:)))

17. 7. 2011 - Agility trénink s Terkou Královou Zlín
Po táboře v Opavě jsem si ještě s Allyškou užila trénink s Terkou Královou. Trošku jsem se zase potrápila, protože Terka má hodně jiný styl běhání než jak běháme my. A magorka Allyšku bylo dost těžké uřídit:)) Ale myslím, že nám to dalo opravdu hodně!

13. - 15. 7. 2011 - zkrácený agility tábor Opava
Letos jsem vyrazila do Opavy sice jen na poslední tři dny, ale i ty stály za to! Parádně jsme zaběhaly, potrénovaly, ostatní osazenstvo bylo taky perfektní. Program byl jako vždy bohatý. Ve středu jsem si ještě v okolí Opavy trochu zařádila na kole, aby se mi lépe běhalo. A na táborových sranda závodech jsme projížděli parkur na koloběžkách - to mě tak nadchlo, že jsem si hned po návratu musela jednu pořídit:)))

6. - 7. 7. 2011 - Seminář agility s Krisztinou Kabai - Rožnov pod Radhoštěm
Po prvním dnu semináře jsem byla docela v šoku co že to vlastně nějakých třináct let (co dělám agi) dělala za sport?:)) Krisztinin styl vedení, který pro mě a šílenou Allyšku nebyl úplně jednoduchý mi dal pěkně zabrat. Já jsem se motala a připadala si opravdu jako poprvé na parkuru... Ale druhý den už se to trochu zlepšilo. Nebyla to sice žádná sláva, ale každopádně mi to strašně moc dalo. Byla jsem sice docela v depresi:)), ale jsem strašně ráda, že jsem se na tento seminář přihlásila a obdivuju Krisztininu trpělivost:))

10. - 12. 6. 2011 - Mezinárodní mistrovství ČR border collií v agility - Česká Skalice
Letošní "borderky" se obzvlášť povedly. Jak počasím, organizací, kvalitou parkurů i spokojeností s výkonama. Obě černobilky byly moc šikovné. Hlavně Sunča, která poslední dobou opravdu pěkně běhá! Snad jí to ještě chvilku vydrží. Zlobí teď docela se slalomem, ale zato zóny má momentálně jakžtakž spolehlivé, pokud se já někde nezaseknu:))) Allyšce jsem to zase kazila já. Jak jinak. Jenom nám začla holčička celkem shazovat tyčky. Musíme na tom zapracovat. Hlavně je mi líto družstev, které jsem docela kazila. Takže se ostatním družstevníkům ještě jednou omlouvám! Velké díky patří organizátorům, kteří měli všechno dokonale připravené a všechno klapalo podle plánu! Díky moc!!!

22. 5. 2011 - zkoušky dle NZŘ
Allyška splnila zkoušku ZPS1 (stopařská speciálka)
Konečně jsme zase vyrazily na nějaké ty "služebácké - nebo spíš sportovkové" zkoušky. Holčička odešla více než dvouhodinovou stopu v polední výhni a docela dost těžkém terénu celkem pěkně. Bohužel teda pro mě nepřesvědčivě označila poslední předmět, který jsem nenahlásila:((( Takže včetně nějakých nepřesností celkový počet 80 bodů. Poslušnost byla opět docela vtipná. Jak by asi mohla být dobrá, když netrénujeme, že?:(( Dobře mi tak... Třeba se někdy polepším:))
Ne že bych na Sunču nějak kašlala, ale kromě obranářské dvojky už má "nároďák" splněný, takže tentokrát odpočívala doma.
Takže teď vzhůru trénovat na FHčka... Snad se brzo dokopu přihlásit na další zkoušky:)))

14. 5. 2011 - zkoušky agility Zlechov
Do Zlechova jsme vyrazili opět na dvojkové dvojzkoušky. Tentokrát šla Sunča do sebe a vyznamenala se neskutečně. Běhala moc hezky a vyhrála, skoro co mohla - jedno druhé místo, jedno třetí a součet obou zkoušek dokonce první. No, možná nám jenom sedly parkury, nevím... Uvidíme na dalších závodech:))) S Allyškou tentokrát žádná sláva - byla nějaká rozevlátá. I když druhou zkoušku šla taky krásně, ale shodila překážku i s bočnicí - takže diskvalifikace. Roýčkovi to taky moc pěkně běhalo. Až na nějakou tu mušku - modří vědí, zelení tuší...:)))

8. 5. 2011 - zkoušky agility Zlín
Opět jsme se celá rodina účastnili dvojkových zkoušek. Já jsem běhala se Sunčou a Allyškou. Janča s Roýkem a Ljuba s Pepou. Všichni byli moc šikovní. Na děti jsme obzvlášť hrdí. V první zkoušce obsadil Roy 2. a Allyška 3. místo. Ve druhé zkoušce Pepa 2. místo. Allyška teda celkem shazovala - při kormidlování v zatáčkách kosí tyčky ocasem:(( Takže na tom budem muset zapracovat... Protože jsem toho měla málo, zaběhly jsme si s Allyškou i trojkovou zkoušku jako doskokani. Myslím, že se nám docela povedla:)) Sunča byla taky šikovná, ale měla opět svoje mušky. Hodně mě teda potěšila na zónách, kdy z celkových šesti sestupek odskočila jenom jednu. Tak snad se nám to tak bude dařit i nadále:)))
23. - 24. 4. 2011 - intenzivní víkend agility Opava
Po dlouhé době konečně agiliťácká akce. Užili jsme si to kvalitně. Marťa nám zase stavěla krásné parkury. Docela se mi s oběma holkama dařilo a konečně jsem si pořádně zaběhala! Sobota bylo navíc nádherné počasí. I když možná poprvé až moc vedro. Nedělní dopolední trénink nám propršel. Tak jsme v rámci bezpečnosti naší i psů odpolední běhání vzdali. Ale i tak nám to stačilo:))) Už se těšíme na červencový tábor! Opavě zdar!:)))
4. 1. 2011 - slaví Sunynka 7. narozeniny
Nejenom Sunči, ale i všem ostatním "Éčkovým Cheversákům" přejeme všechno nejlepší a ať jim vydrží ta jejich správná praštěnost ještě hodně dlouho! Je to šílené, jak ten čas letí:((

1. 12. 2010 - Naše "Áčkové" děti slaví 4. narozeniny
Allyška a všichni naši "Áčkoví Crazy Suníci" slaví dneska 4. narozeniny. Takže nejenom Allyšce, ale aj Roýkovi, Pepovi, Arcovi a Timíkovi přejeme všechno nejlepší, hlavně zdraví a ať jsou pořád tak úžasní jak doteď!


20. - 21. 11. 2010 - závody agility Motešice
Máme za sebou agi víkend v Motešicích. Parkury krásné běhavé (až na malou výjimku), počasí perfektní, černobilky šikovné. Jedinnou závadou byla jedna "kamarádka", která se mi na výlet vetřela a to byla rýmička - potvora! Víckrát už ju neberu, bo se s ňou fakt celkem blbje běhá:(( Jinak Allyška byla jednou Polkou označena jako "supr paur" a Sunči prý platím závody jak rodiče děckám lunapark. Takže to se taky asi ujme:))

23. 10. 2010 - zkoušky agility Zlín
Z našich závodů opět spokojená jak želva - holčičky byly úžasné. Hlavně Sunča!!!:))) Asi šla fakt do sebe:)) Sem tam nějaká spadlá tyčka, ale nikde žádný větší error ani motání. Největší brzdou jsem byla nečekaně zase já, protože mi den před vytáhli poslední stehy z rozbitého kolena, ale čekala jsem to horší. Náádherný to den!:)))


30. 9. - 3. 10. 2010 - zájezd na Mistrovství světa agility Rieden - Německo
Mistrovství světa bylo super, naši byli úžasní - máme vicemistra ve small - Verča Krčmářová s Kvidem! A Allyščin polobrácha Hoss je už podruhé MISTR SVĚTA! Neskutečně šikovní! Akorát soudruzi z NDR někde udělali chybu a uplně to moc nezvládli organizačně. Ale nikdo přece není dokonalý:)))


18. - 19. 9. 2010 - Chvalnovská pohodička
Neskutečně jsem si užila agi závody ve Chvalnově! Bylo to fakt super! Ona ta závodní pauza fakt k něčemu byla. Slunce byla zlatá a ještě jednou zlatá!!! :)) Ne teda na bedně, ale pro mně jo! Sunča se celý víkend tvářila, že dostává rozum! Tak nevím...:))) Allyška klasicky úžasná. Jenom já jim to neustále kazím:))) Bedýnka žádná nebyla, ale spokojenost maximální.


14. - 15. 8. 2010 - agility závody Zlín
Já jsem se v sobotu "flákala" na kole na Rusavské padesátce, ale za rodinu agilitně bojovali Roýk s Pepíkem. A prý běhali nááádherně. My s holkama jsme nastoupily až v neděli. Sice jsem se docela bála, jestli budu po sobotním výšlapu schopná, ale bylo mi přikázáno, že bych měla před každýma závodama absolvovat padesát kiláků na kole. Prý mi to líp běhá. Tak nevím:)))


8. 8. 2010 - Bonitace Brno
Allyška byla úspěšně uchovněna! Sice se holčička neuměla moc předvádět, protože jsme to netrénovaly. Chodila a stála jak jeliman. Podle toho taky vypadá bonitační kód...:)) Krytí zatím žádné v plánu sice není, ale kdyby se nááhodou něco vyvrbilo, jsme připraveni:)))

29. 7. - 1. 8. 2010 - BCC 2010 Maďarsko
Ve zkratce pár postřehů z BCC 2010 - bylo k vidění spousta skvělých výkonů, naši se rozhodně neztratili! Já s Allyškou spokojená moc (za některé prvky jsem na nás byla dokonce hrdá trochu:)! Se Sunčou občas dobré, občas na zabití a když už vypadalo, že je málo srandy, flákla jsem sebou na parkuru (šak co, lidi se chtěj bavit, ne?:))) No nic, rozhodla jsem se, že už se Sluncem budeme běhat jenom pro diváky. Sranda prostě musí byt:))) Jinak kemp nádherný za super ceny, termální lázně boží (včetně tobogánu, baru ve venkovním bazénu a živé hudby), Balaton nám byl rozmluven, že nestojí za to..., maďarština kurňa složitá - takže nic moc potrénováno, jenom engliš lehce.
Myslela jsem, že loňské Lucembursko nemá šanci být překonáno a přece jenom asi bylo. Akorát faktor pařby byl tentokrát nižší...


10. - 11. 7. 2010 - závody agility Zlín
V sobotu byla Allyška opět dokonalááá!!! Sunča zase klokanila a dělala se ze mně legraci:)), ale hlavněže je sranda... Minimálně pan rozhodčí se kvalitně posmál. Její zvrchu skákané zóny fakt nemají chybu. Je to prostě Slunce:)) V neděli jsme daly s Allyškou dva luxusní běhy ze tří! Jenom bohužel jakási tyčka spadla, když jí nevyšly kroky. Takže jenom 4. a 8. místo.


2. - 4. 7. 2010 - Moravia Open Rožnov pod Radhoštěm
Od MO v Rožnově jsem hodně očekávala a byla jsem velice příjemně překvapená, že se tato akce fakt povedla. Po všech stránkách. Perfektní organizační zajištění, super atmosféra, špičkové týmy, úžasné prostředí. Umělá tráva sice dělala psům ze začátku problémy, ale zvykli si na to. Pařák byl taky kvalitní, ale to přece k létu patří:))) Naše výkony byly takové jakési všelijaké, ale nedá se... Udržet v hlavě tolik parkurů nebyla žádná sranda.


19. - 20. 6. 2010 - 2. kolo Kvalifikačních závodů agility, Praha - Kyje
Z druhých kvalifikačních závodů mám o hodně procent lepší pocity než z prvních. Sice jsme se teda nikam nekvalifikovaly, ale běhalo se perfektně! Samozřejmě jsem zase spoustu věcí pokazila, ale přesto jsem měla z běhání radost. Bylo se na co dívat a nálada byla taky suprová. Fakt jsem si tento víkend moc užila. Pan rozhodčí TON v.d. LAAR (NL) stavěl velice pěkné běhavé parkury. Někteří si sice stěžovali, že jsou moc jednoduché, ale mě se líbily! Allyška byla opět strašně šikovná, ale pořád mi dělá problém tu její šílenost uřídit:))) A docela bojujem se slalomem, ale to je asi taky můj blok. Doufám, že se nám to podaří co nejdřív pokořit! Jinak teda všem nominovaných reprezentantům patří velká gratulace!


29. - 30. 5. 2010 - 1. kolo Kvalifikačních závodů agility, Praha - Nučice
Rozhodla jsem se, že se letos s Allyškou zúčastníme kvalifikačních závodů agility. Rozhodně jsem od nich nic neočekávala. Spíš jsem chtěla nasbírat nějaké nové zkušenosti a trošku potrápit nervičky. To se taky povedlo:))) Říkala jsem, že nebudu nervózní, že nemám proč a o nic nám nejde. Ale opak byl pravdou - hned první běh jsem byla úplně zatuhlá a v křeči:)) Ruský rozhodčí Michail Kirillow nám stavěl neskutečně těžké parkury, na kterých byla velice malá dobíhavost. O to víc mě potěšilo, že jsme zaběhly dva parkury, se kterýma měly problémy i ty nejlepší naše týmy:)) No ale z osmi běhů jenom dva doběhy nebylo moc dobré skóre... Bohužel se po diskvalifikaci nesmělo dobíhat, takže jsme se v některých parkurech dostaly jenom ke třetí překážce a nazdar. Tato skutečnost nás taky stála jeden nedoběhlý parkur, protože mi Allyška skočila mezi dvě bočnice, ale já jsem z úhlu viděla, že skočila špatnou skočku, otočila se a mazala pryč. V cíli jsem se dozvěděla, že to bylo jenom odmítnutí:(( No, nedá se:))) Ale na to, že jsme strašně dlouho netrénovaly, byly to naše první kvalifikace a tak celkově, jsem byla nakonec jakžtakž spokojená... Navíc jsme viděli spoustu lidí, se kterýma jsme se dlouho nepotkali, takže paráda!:))


22. - 23. 5. 2010 - závody agility Opava
Letošní závody v Opavě se trošku (jak teda většina letošních venkovních) nepovedly s počasím. Teda spíš povrchem. Bohužel větru dešti neporučíš a museli jsme se s rozbahněným povrchem nějak poprat. Naštěstí bylo docela teplo, takže to během dne celkem vysychalo. Ale dopoledne byly po nočních průtržích dost brutální. Tomík Glabazňa stavěl moc hezké parkury. Snažil se co nejvíc přizpůsobit parkur povrchu, ale někdy to úplně nešlo... Holky běhaly hezky, jenom Sunča si zas vymyslela další úchylku - blokování se před tunelem při křížení. Musím to prostě pořádně hlídat. Allyška zase no comment - je to zlato, jenom já mám problém s řízením a v té rychlosti i se zorientováním se na parkuru...:((( No, zkusím se polepšit:)))

1. - 2. 5. 2010 - závody agility Zlín
Od našich Zlínský agility závodů jsem rozhodně nic neočekávala, protože u nás se nám nikdy nedaří. Ale že se nám nebude dařit až tak moc, to jsem zas nečekala:)) Rozhodčí Alice Glöcknerová stavěla nádherné běhavé parkury a dost často vyhrávala nad závodníkama:)) V sobotu jsme se diskly s oběma holkama ve všech bězích a v neděli teda aspoň Sunča jednu zkoušku doběhla. Tímto musím Sunču moc pochválit, protože byla fakt moc šikovná - fungovala na odložení, na zónách... Ale zase měla nějaké bloky v míjení překážek. Tož trubka! Si vždycky něco vymyslí... Allyška byla úžasná zase celou dobu, ale to štěstíčko nějak ne a ne:((( V poslední nedělní zkoušce měla škaredý error v kruhu - odrazila se moc brzo a šla napřed zadníma, udělala parakotoul a kruh šel na zem. No, bylo to fakt hnusné. Video ani nezveřejňuju, protože to fakt není pěkná podívaná. Plyne z toho poučení - magorky je prostě nutné před kruhem trochu zpomalovat. Naštěstí to nemělo žádné následky - fyzické ani psychické. Teda jenom pro některé přihlížející - u některých se prohloubily bloky z kruhu:))

17. - 18. 4. 2010 - Intenzivní víkend agility Opava
Třetí dubnový víkend jsme vyrazili na intenzivní víkend agility tradičně do Opavy k Martině Wasserbauerové. Měla jsem docela strach, ať holčičky neuženu, protože jsme poslední dobou docela málo agilitili (vzhledem k rybníku u nás na cvičáku) a po delší době se udělalo teplo. Ale myslím, že to obě zvládly perfektně a snad nám to hodně dalo. Marťa stavěla náročné tratě. O to větší radost jsme měli, když se nám je dařilo zaběhnout. Sunča mě moc potěšila - většinu jsme zvládaly v pohodě. No a Allyška klasika - je to prostě zlato! Co jí nepokazím já, většinou zmákne suprově:)))

10. 4. 2010 - Chřibský dogtrekking
Přestože byl loňský Fryštácký dogtrekking hooodně náročný, nadchla nás tato kynologický disciplína. Po zjištění, že se v dubnu chystá Chřibský jsme neváhali a rychle se přihlásili s tím, že hůř než v říjnu nemůže být. Dokonce jsem kvůli tomu přehlásila Chvalnovské agi závody, na které jsem se dost těšila. No, je potřeba si určit priority:))) Tentokrát jsem opět nastupovala s Allyškou a brácha se Sunčou. Před náma bylo 43,5 km. Sunča už pochopila smysl dogtrekkingu a začala taky tahat. Allyška je zlato a pomáhá mi už od našeho prvního trekku. Asi do 25km bylo pěkně, svítilo. Potom se to zlomilo a pršelo, pršelo a pršelo:))) Pod nohama už bylo pěkné blatíčko a kaluže:(( Do cca 30km se nám šlo perfektně, měli jsme asi i docela dobrý čas, protože jsme hoodně závodníků předbíhali (a to jsme vyrazili docela pozdě). Pak Michala začalo zlobit koleno a už to bylo špatné. Pořád se rozmýšlel, jestli to vzdá nebo nezdá, hodně jsme odpočívali. Nakonec překonal bolest, našel si v lese berličky a došmatlali jsme to. Za to ho teda velice chválím a klikám:))) Musela to byt fakt bolest jak hrom. Nakonec jsme došli zase za tmy, v čase cca 11,5 hodiny. Nejhorší byly poslední dva kilometry - kopec dolů, spadané stromy, blato zapadlé listím... paráda:))) Už se zase těším na další dogtrekkovou akci:)) Ale bohužel podle kalendáře nám vychází zase až říjnový Fryštácký. Ale třeba zase přehodnotím situaci a bude to někdy dřív:)))

5. 4. 2010 - zkoušky agility Vilémovice
Na Velikonoční závody jsme se dlouho těšili, že budou konečně na trávě a pěkně si zaběháme. A ono houby - ráno začalo pršet a nepřestalo až do konce závodů. Jedničkáři nám plac pěkně rozmatlali a my dvojkaři jsme nastupovali na parádní bahýnko. Klouzalo to lidem i psům a vlastně vyhrál ten, kdo nehodil "tučňáka":))) Já jsem teda ustála výjimečně všecko, protože jsem byla moooc opatrná a moc jsem běhání nedala - v rámci respektování vyvrtlého kotníčku, který furt moc neposlouchá:((. Paní rozhodčí Slávka Podmolová se snažila jak se dalo, aby postavila a upravila tratě odpovídající povrchu, ale i tak to bylo doost náročné. V první dvojce jsme se s oběma holkama diskly (Sunču teda dobrovolně kvůli zónám) a ve druhé dvojce byla Allyška 7. a Sunča v závěsu 8. Samozřejmě se shozenýma laťkama, které padaly jak hrušky... Ale snažily se moc obě:)))) Jak mi bylo líto trojkařů, kteří nastupovali na obě zkoušky až po nás...


6. - 7. 3. 2010 - Evropský pohár border collií, Motěšice
Po dlouhé době jsme si zase zaběhali na perfektním povrchu! Konečně jsme se mohli pořádně rozběhnout. Užívali si to dvounozí i čtyřnozí závodníci. Tyto závody posuzovali tři rozhodčí: Gabi Steppan a Bernd Hüppe z Rakouska a Pavol Vakonič ze Slovenska. Všichni stavěli nádherné, běhavé tratě. Samozřejmě se na nich vždycky našlo hodně záludností, ale sedly nám.
Naše holky i Roýček běhali moc pěkně. Jenom Sunča zase řádila na zónách - takže jsme se vracely a tím sbíraly disky:((( - ale jak pořád říkám: hlavněže nás to baví:))) Allyška je prostě zlato - co jí nepokazím, to dává nádherně! Bohužel teda začala skákat houpačku, na které si začala víc věřit než dřív. Ale už jsem vymyslela řešení. Tak to snad bude fungovat:)))
Navštívili nás Timíkovci z Bratislavy (Always on Time Crazy Sun) - jako vždy, když se vydáme na Slovensko. Udělali jsme (teda pan fotograf Marek Havlík - děkujeeem) i pár fotek sourozenců. S matkou Sunčou bohužel focení nevyšlo, protože byla zrovna v nejlepším hárání a synečka hroozně zajímala:))) Nedávno začali pilné trénovat agi - tak se snad budem brzo potkávat na závodech časteji!


20. 2. 2010 - závody agility Horka nad Moravou
V únoru jsme se vydali opět na závody agility do Horky. Tomík Glabazňa stavěl moc hezké parkury. Byly teda běhavé jak hrom, ale vo tom to je:))) Holky byly šikovné. I Sunča se snažila a asi se jí číslo dva zalíbilo, vyběhala si ve dvojkových zkouškách druhé místo! Dokonce i zóny celkem zvládala. Až na sestupku na kladině, kterou řeší po svém - na začátku sestupné části kladiny se odrazí a dopadne (nebo spíš spadne) přímo na zónu. No, na zabití, ale aj to se počítá:)) Allyška s Roýčkem se taky moc snažili, ale nějak neobvykle jim padaly laťky. Doufejme, že to byla výjimka.

13. 2. 2010 - Zimní závod Zlín - Memoriál Stanislava Smolky
Letos se stejně jako minulý rok závodilo ve Speciální kategorii poslušnosti - byla to vlastně ZVV1 rozšířená o pár dalších cviků (posuzovaná dle národního zkušebního řádu), ZVV1 (poslušnost a obrana) a IPO 2 (poslušnost a obrana).
Počasí jsme měli samozřejmě objednané - takže parádička! Celý den kolem nuly a krásně zasněžený ušlapaný povrch. Konečně "Zimní závod" jak má být.

Janča s Roýkem nastoupila do Speciální kategorie, já s Allyškou premiérově do ZVV1 a se Sunčou klasicky do IPO2. Samozřejmě nikdo z nás v poslední době necvičí poslušnost. Tak jsme to honem honily v týdnu před závodem. Taky to tak vypadalo:))) Ale nevadí, na to všecko, makali všichni moc hezky. Obě moje holky zazářily na revírech a vyštěkání. Zákusy jim ani jedné moc nevycházely. Hlavně z Allyšky jsem byla docela smutná, protože jinak kouše neskutečně. No co se dá dělat. Nejvtipnější bylo, že jsme všichni ve svých kategoriích nastupovali jako druzí. Škoda, že jenom Sunči se podařilo ve dvojkách pokračovat a umístit se na druhém místě:))).

A dopadli jsme takto:
Roy - 5. místo - Speciální kategorie
Ally - 6. místo - ZVV1
Sun - 2. místo - IPO2
30. 1. 2010 - závody agility Horka nad Moravou
Poslední lednovou sobotu jsme si poběhali zase v Horce. Tentokrát pískala Lenka Pánková a postavila nám hoodně zajímavé parkury. S Allyškou jsme se s nima popraly docela slušně, i když byly docela těžké. Byla zase naprosto zlatá:))) A Sunča je prostě Sunča:))) Opět jsme trénovaly zóny. No, hlavněže nás to baví. Pepča byl taky moc šikovný, akorát teda v tom hlubokém písku docela kosil překážky. Ale rychlý byl jak drak:)))

4. 1. 2010 - oslavila Sunynka své 6. narozeniny!
Přejeme jí a všem jejím sourozencům hlavně hodně zdraví a ať jsou pořád takoví magoři:)))!

5. 12. 2009 - závody agility Horka nad Moravou
Aby byla změna:)), vyrazili jsme první prosincovou sobotu opět na agi závody do Horky. Opět v plné rodinné závodní sestavě - Sun, Ally, chlapečci Roy a Pepa. Mlaďoši běhali hezky, ale žádná velká sláva to nebyla. Ve většině parkurů vyhrával pan rozhodčí:)). Allyška byla teda 2.! v LA2, ale zas tak slavné to nebylo. Sunča běhala krásně, ale sakra zlobila na zónách. Takže probíhaly opravy. O to víc mě to mrzelo, protože vůbec ne lehké parkury dávala krásně.

1. 12. 2009 - naše "Áčkové děti slaví 3. narozeniny!
Neskutečné, jak to uteklo:(( Takže přejeme Timinkovi, Pepovi, Roýkovi, Arcoškovi a Allyšce všechno nejlepší, hodně zdraví a ať jste pořád tak úžasní jak doteď!21. - 22. 11. 2009 - závody agility Horka nad Moravou
Po víc než dvouměsíční agiliťácké závodní puaze jsem docela se strachem (co zase holky ve svojí nažhavenosti vymyslí) vyrazila do Horky. Možná právě proto, že jsem očekávala nejhorší, se nám tak dařilo. Hned první sobotní jumping zaběhla Sunča náádherně bez chyby a bylo z toho 2. místo!!! Allyška šla taky moc pěkně. Až do chvíle, kdy udělala výmyk v kruhu a málem se přizabila. Naštěstí se jí nic nestalo a je z agi tak nadšená, že to neřešila a dál už s kruhem neměla problém:)))) Obě celý víkend běhaly perfektně - skoro vůbec neshazovaly, všechny náběhy byly, zóny se aj u Sunči daly. Nejvíc nadšená jsem byla z Allyšky - běhala jak Bůh, akorát nám vždycky chybělo trošku toho štěstíčka. Zase mě agility začaly bavit o cosi víc:)))
Běhali i chlapečci Pepča a Roýk. Taky byli moc šikovní! Roýček zazářil v neděli, kdy zaběhl dva bezchybné běhy a jeden s odmítnutím - LA2 vyhráli! a v jumpingu byli 5!. Je to prostě zlatíčko!

Videjka máme tadyk: Ally a Sunča

28. 10. 2009 - zkoušky dle SchH/VPG
Roýk s Jančou složili zkoušku BH! Gratulujem! Chlapeček šlapal jak hodinky!:)))

18. 10. 2009 - zkoušky agility Zlín
Po sobotním výletě jsme naše agi zkoušky s holkama vzdaly.
Za rodinu teda běhali v LA2 jenom kluci - Pepa a Roy. Ale vzali to zodpovědně a v jedné zkoušce obsadil Pepa s Ljubou 2. místo, Roy s Jančou 3. místo a v součtech Pepa 1. místo a Roy 3. místo! Takže paráda!

17. 10. 2009 - Fryštácký dogtrekking 2009
Po loňské zkušenosti jsem letos netrpělivě očekávala zveřejnění informací k letošnímu ročníku Fryštáckého dogtrekkingu. Přihlásila jsem se opět s Allyškou a se Sunčou nastoupil brácha. Tentokrát se termín posunul až na druhou půlku října, tak jsem si říkala, že aspoň teda nebude zase 40 stupňů jak vloni. Opak byl pravdou, bylo kolem nuly a větší část cesty ze 40kiláků jsme se brodili ve sněhu (místama až po kolena). Prostě nejhorší počasí jaké letos bylo a asi do vánoc bude, nám zrovna vyšlo:))) Ale co, každopádně jsme si prověřili, že přece jenom něco vydržíme (i když jsem měla na mále). Den předem po cestě padaly stromy. Nás naštěstí pronásledovalo "jenom" pár padajících větví. Vůbec se to s loňským rokem nedalo srovnat. Připadalo mi, že nešlapem 40, ale minimálně 60 km. No, možná nakonec jo, protože to obcházení spadlých stromů nám trasu přece jenom o cosi natáhlo a 1 krok dopředu znamenal ve sněhu půl kroku dozadu. Vraceli jsme se už za tmy. Naštěstí s čelovkou. Sunča byla úžasná - vedla nás po stopě. Allyška tahala jak kůň. Byla zlatá! Nakonec jsme s Allyškou skončily na 4. místě! Ještě v neděli ráno jsem říkala, že už nikdy víc na nic podobného, ale už mi otrnulo a těším se na příští rok! Doufám ale, že bude aspoň o trošku lepší počasí:))) Bylo to teda náročné jak čert, nejednou jsme to chtěli vzdat. Na takové dno jsem si snad ještě nehrábla. No jo, když většinu volných chvil trávíme na cvičáku, kde se v rámci úspory času přemisťujeme většinou autem a jinak řádím na kole a na žádnou větší pěší túru se skoro nedostanem, není se čemu divit:))) Taky je dobré si nechat dobře poradit s výběrem botů. No jo, příště trochu potrénujem a obuju se dle svého uvážení a určitě to půjde líp:)) Tož teda TREKKU ZDAR!:))3. - 4. 10. 2009 - Podzimní intenzivní trénink agility Opava
Krásný agiliťácký říjnový víkend jsme se opět potrápili v Opavě pod vedením Martiny Wasserbauerové. Perfektně jsme si zaběhali, potrénovali, posmáli jsme se (hlavně díky švýcarské posile Anči), no prostě super agi víkend!

16. - 21. 9. 2009 - zájezd na Mistrovství světa agility 2009
Po tříleté pauze jsme zase letos vyrazili fandit našim reprezentantům. Tentokrát se MS konalo v rakouském Dornbirnu. Rozhodli jsme se využít nabídky autobusového zájezdu, který pořádala Marťa Vaškebová a Petr Dudek - samozřejmě se tohoto úkolu zhostili dokonale a akce neměla chybu! Díky moc za skvělou akci!
Ve čtvrtek jsme stihli tréninky několika států, výlet lanovkou, ubytování v nádherném čtyřhvězdičkovém hotelu, prohlídku města Dornbirn. Pátek až neděli jsme trávili v hale, kde se běhalo od rána do večera. Při přestavbách parkurů se tančily hromadné tance (připomínající můj oblíbený aerobik). Výkony závodníků jsou opravdu rok od roku lepší a lepší a někdy jsme se opravdu nestačili divit některým běhům. Naši rozhodně neudělali ostudu. Běhali úžasně, akorát většině chyběla trocha toho štěstíčka. Nejnapínavější bylo samozřejmě nedělní finále. Jednotlivé výkony ani výsledky popisovat nebudu, ale musím zmínit, že MISTREM SVĚTA se v kategorii large stal borderák Hoss (Allyščin polobrácha) s Lisou Frick z Rakouska. Běhali náádherně. No, máme teda ještě hodně co trénovat! Doufám, že se příští rok vypravíme zase!
Pár důležitých zjištění:
- šikovný český řidič si poradí i s urvanou šajtrpákou
- slivovice není nikdy dost a je to lék na všechno (to už teda víme dlouho, ale je potřeba to semtam zdůraznit:))
- ve čtyřhvězdičkovém hotelu není potřeba spacák (v propozicích bylo teda ubytování hotelového typu)
- před odchodem z pokoje je dobré si uklidit "bordel" z postele (to jsem třeba věděla já, ale nekolegyálně jsem se o tyto vědomosti nepodělila)
- plechovku s pivem není dobré otevírat dřív než půl hodiny před plánovanou zastávkou autobusu (dvouhodinová jízda je někdy fakt dlouhá)
- české fandovské trička nemají chybu (tetka Chelsová je borec!)
- na Rusko nikdo nemá (obzvlášť "Světluš" je dokonalá)5. 9. 2009 - závody agility Zlechov
Byly to nad očekávání neskutečně pohodové a úspěšné závody. Konečně se nám zase zadařilo aj na agiliťáckém poli a obě černobilky byly přešikovné. Allyška měla premiéru ve dvojkách (po prohlídce vypadaly dost hrozně, ale nakonec se běžely docela dobře) a jupííí hned je vyhrála! Běžela úplně náádherně! A jaké bylo překvapení, když se matka Sunča (sice s jakousi tou chybkou, ale taky krásným během) objevila na třetím místě! Bohužel opět se potvrdilo pravidlo - slušný běh = nenatočený běh:((( Takže video zase nemáme. Jumpingy byly takové jakési všelijaké, ale v agility zase Sunča docela zaperlila a doběhla s jedinnou chybičkou, kdy sletěla z houpačky. Prostě nádherný den to byl! Snad jsme si to štěstíčko nevybraly zas na dlouho dopředu.
Možná to bylo nějaké znamení, protože v tento den by oslavila 17narozeniny naše první ovčanda Bessynka. Tak na nás asi z vrchu myslela a přinesla nám štěstí!:)))fota nám udělala Ivča Vranová a Ševčíkovi - díky moc!
29. 8. 2009 - Podřevnický pohár
Allyška závodila v kategorii "Speciál" (namíchaných 12 cviků poslušnosti podle různých řádů a stupňů zkoušek) a obsadila nečekané 2. místo! a Sunča tradičně v ZVV2 (poslušnost a obrana se zadržením přes řeku Dřevnici) skončila na 3. místě (se ztrátou 3 bodíků na prvního). Poslušnost měla nejlepší a to jsem byla zase po dlouhé době dost spokojená. Obrana taky moc hezká, ale při kontroláku asi zase nestihla zavřít hubu a urvala se - to nás stálo cenné bodíky:(( Aby to nebylo moc suché, musela jsem pro zpestření a pobavení ostatních udělat zase kašpárka - při přebíhání Dřevnice mi ujely cvičky a pěkně jsem si ve vodě nabila kokos:))) Sranda to byla veliká. Bohužel očekávané vtipné video zatím nikde. Takže už asi ani nebude:(((
16. - 21. 8. 2009 - Agility tábor Lukášov
Stejně jako minulý rok jsme strávili několik krásných dní na agi táboře v Lukášově u Liberce. Kvalitně jsme zaběhali. Doufejme, že to bude mít nějaké výsledky. Ale stihli jsme i hromadu jiných aktivit. Zařádili jsme na bobové dráze, zaskákali na skákačáku (neboli takové divné trampolíně), navštívili Libereckou ZOO a docela kvalitně zapařili a zabékali:))) Všem zúčastněným patří veliké díky za všechno!:)))
Na fota se můžete podívat u Chelsů na stránkách zde:
1. část, 2. část, 3. část, 4. část, 5. část
7. - 9. 8. 2009 - Border Collie Classic, Bettembourg, Lucembursko
Po celkem dlouhém rozmýšlení a přemýšlení jsem se rozhodla se na tuto daleké mega borderčí závody agility přihlásit. Jak řekli, tak udělali:))) a dobře udělali. Byla to opravdu parádní akce, perfektní atmosféra, hodně zajímavé parkury (ve spoustě z nich vyhrávali spíš rozhodčí než závodníci), některé neskutečné výkony - hlavně rusáci něměli chybu! Sunča mi dělala radost a plán doběhnout aspoň nějaký ten běh do stovky byl splněn nejednou Allyška jaxi nestíhala zvedat nohy a krosila tyčky o stošest:((( Ale pozooor! - Roýček v jednom běhu 2.! a v jednom 5.! Mastili to s Jančou nádherně! Jsme na ně převelice hrdí! Česká banda byla špičková, všichni fandili všem a večerní pařby byly taky kvalitní. Podle posledních zpráv z nás byli Lucemburčani a jiní zahraniční účastníci nadšení a máme prý přijet zas:))) A nejlepší byl pan Dj., který nám pouštěl české hity z "mojého kotůčku:))"11. - 12. 7. 2009 - agility závody Zlín
Za rodinu běhala Sunča, Allyška a Pepča. Roýček byl tentokrát pro zranění tlapky vyřazen. Holky běhaly tak nějak střídavě oblačno. Něco super, něco hrůza. Sunči se moc povedlo nedělní agility. Pepča se nám nějak rozběhal a letěl jako vítr:))) Posuzoval Michael Steiner z Rakouska - taky se pěkně vyřádíl a v nejednom parkuru se vydiskovala víc než polovina závodníků.
27. 6. 2009 - Intercanis agility Brno
Na Intercanis do Brna jsme tentokrát vyrazili jenom na sobotu. Stavěl pan rozhodčí Hüppe z Rakouska. Po pár posledních závodech jsem si zase užila větší pohodu v podobě běhání jenom na jednom parkuru:)) Za zmínku stojí jenom Allyščino druhé místo ve zkoušce a Pepíčkovo třetí místo v agility!


13. - 14. 6. 2009 - Mistrovství republiky BCCCZ 2009
Letošní ročník mistrovství republiky borderek se konal stejně jako minulý rok v nádherném prostředí autokempu Rozkoš u České Skalice. Přihlášených bylo přes 200 kusů borderek. Pořadatelé měli opět všechno dokonale zmáknuté. Velké díky patří všem, kteří se na přípravách a průběhu podíleli!
Sunča závodila v kategorii A2 a maloši Allynka, Roýček s Jančou a Pepča s Ljubou běhali v A1. Páni rozhodčí Carl de Rouck (Belgie) a Ronald Mouwen (Holandsko) stavěli celkem pěkné běhavé tratě odpovídající takovému závodu (ne všichni možná budou mít stejný názor, ale mě se líbily).

S běháním obou holek jsem byla naprosto spokojená. Kupodivu aj se sebou:))) Samozřejmě chyb bylo dost, ale jako dobré:))) Akorát netuším, co budu dělat u obou s těma náběhama do slalomu. Ne a ne si máně přibrzdit:((( Hlavně bylo dost náročné skloubit běhání na dvou parkurech se dvěma psama. No ale dobře nám tak, že? Když máme furt málo:)) Zase se mi potvrdilo, že bych asi měla běhat hlavně družstevní běhy, páč se nám v nich daří nejvíc. Asi cítím zodpovědnost k ostatním a víc se snažím nebo nevím čím to je?:)))

Takové jsme měli složení družstev:
Chevers trio - Sun, Chels (s Jančou), Grey (s Nikol)
Zlínští kokoni - Ally, Roy (s Jančou), Pepa (s Ljubou)

A jak jsme dopadli (součet mistrovských běhů):
Allyška - 26. místo (v kategorii A1)
Sunča - 24. místo (v kategorii A2)
chlapečci se bohužel v jednom z běhů diskli, ale běhali krásně a jak draci:)))
družstva - vždycky se někdo diskl, takže nic, ale to vůbec nevadí, hlavněže byla sranda:))

Videjka máme tadyk: Ally, Sun
Díky tetce Chelsové za kameru a Tomovi Lerlovi za obětavé natáčení!Díky Tomovi Seemannovi za nádherné fota!

2. 6. 2009 nás navždy opustila naše milovaná "teta Endynka" :((((
Na německého ovčáka se dožila krásného věku - skoro 13,5 roku. Do posledního týdne byla v pohodě, užívala si důchodu a řádila s černobílkama. Poslední týden začala mít problémy se vstáváním a bylo to horší a horší až jsme zjistili, že jí asi odešla krční páteř jak ulevovala zadním nožkám a zatěžovala přední. Nebyla schopná ustát na nohách, vyvenčit se.... Poslední dva dny byly strašné. To rozhodování nikomu nepřeju. Ale doufám, že jsem jí pomohla a teď si užívá v psím nebi s matkou Bessynkou a dalšíma psíma kamarádama:)))
Endynko, nikdy na Tebe nezapomenu a vždycky Ti budu vděčná za to, co jsme spolu prožily a cos mě naučila!


24. 5. 2009 - zkoušky dle IPO, SchH/VPG
Sun složila zkoušku FPr3 a Allyška FPr2
Obě holky odflákly první úseky a předměty a zbytek stopy šly naprosto dokonale bez jedinného zaváhání. Ale na to, že jsme teď skoro vůbec netrénovaly a maloška šla teprve dvě cizí stopy v životě, vedly si výborně!:)))

16. - 17. 5. 2009 - Šintavský pohár - závody agility
Na Šintavu jsme vyrazili zase v plné rodinné závodící sestavě. A přišli na se nás podívat i Timíkovci (Always on Time Crazy Sun) - ti zatím pilně trénují poslušnost a připravují se na obnovení agi tréninku. Janča opět udělala pár rodinných fotek. Byla tu i Monča s Dreamkem (Sunčin a Chelsíkův brácha). Takže se taky vyfotilo Éčkové trio.

Závody to byly docela náročné, protože se běhalo na dvou parkurech a skloubit běhání se dvouma psama ve dvou různých kategoriích nebylo pokaždé úplně jednoduché. Taky nás to stálo pár pokažených běhů:((( Malošci byli úplně zlatí - Pepča s Ljubou zářili v pátek a v sobotu ve zkouškách, Roýček s Jančou v sobotu ve zkouškách. Sunča opět dost zlobila a dělala naprosto nepochopitelné chyby, ale zato zóny dala skoro všechny. To mě dost potěšila.
Allyšce jsem to pro změnu kazila já:((( Nejvíc mě mrzí docela těžký sobotní jumping, ve kterém jsem si nepohlídala předposlední překážku - druhou díru tunelu a po jinak bezchybném plynulém běhu jsme se diskly. No nakopala bych si... Jinak jakžtakž dobré.běhací fota: Ševčíkovi - děkujeme!

9. 5. 2009 - závody agility Zlín
Aby toho nebylo málo, konaly se u nás na cvičáku opět další závody. Tentokrát jedny zkoušky a dva jumpingy. Posuzoval Petr Noga.
Za rodinu běhala matka Sunča a všechny tři zatím závodící děti - Allyška, Roýk i Pepa.
Největší perličkou dne byla Sunčina premiéra ve dvojkách a pozorte, hned z toho bylo třetí místo (a jako obvykle - opět nenatočeno:(((). Jinak jsme si oproti minulému týdnu docela rozuměly a byla jsem celkem spokojená.
Allyška zaběhla krásnou zkoušku, ale bohužel opět ten náš prokletý slalom. Prostě ne a ne se trefit do první tyčky. Takže jedno odmítnutí a tím ztráta času - nakonec páté místo. Ostatní běhy se nám nějak nepovedly.
Roýček nám taky proti minulému týdnu dělal radost a běhali s Jančou nádherně. Hlavně zkouška a druhý jumping se jim moc povedly. Zkouška bezchybná v perfektním čase - samozřejmě 1. místo!!! a jumping, který skoro nikdo nedobíhal, dali s jednou chybou - šikovní jaxvina!!:))
Pepča s Ljubou byli taky perfektní! Sem tam sice nějaká ta chybička, ale valili jak draci.

videa: Sun, Ally
Opět díky Janči Chelsové za video přístroj a stažení videjí a Lukynovi Hanačíkovi za natáčení!

1. - 3. 5. 2009 - závody agility Zlín
Využili jsme volného pátku a rozhodli se na našem cvičáku uspořádat třídenní závody. Na každý den jsme objednali jiného rozhodčího. Ti se asi chtěli trumfnout a stavěli takové krásné prasárny, že dobíhalo vždycky jenom pár týmů. O to víc mě těšilo, že s Allyškou jsme byly ve většině případů mezi těma doběhnutýma.
Každý den se běhalo něco jiného - pátek 3 jumpingy (rozhodčí: Slávka Podmolová), sobota 3 agility běhy (rozhodčí: Tonda Diviš) a v neděli 2 zkoušky (rozhodčí: Lenka Pánková).
Na páteční jumpy jsem se dost těšila, protože se nám se Sunčou většinou dobře běhají. No a ono houby, nějak jsme si vůbec nerozuměly a nezadařil se nám ani jeden. Zato Allyška byla bobatá a dávala je nádherně. Sem tam nějaká ta chybička, ale byla jsem z ní nadšená.
Sobotní agility se nám obzvlášť povedly. Ze šesti běhů pět disků. Ftipné:)))
Nedělní zkoušky byly super! Allyška běžela v prvním běhu úplně náádherně, akorát se netrefila do slalomu ani na druhý pokus, takže vyfásla dvě odmítačky. Sunča trubka zas tři chyby, ale nejrychlejší čas. Ve druhé zkoušce náš Pepíček s Ljubou vyhráli, Allyška a Roýk se nějak pobláznili a Sunča s jednou chybou získala výbornou a tím konečně přišla o titul A1 šampion a postupuje do A2. Asi čekat na nic nebudu a půjdem hned, páč už jsme se tam plácaly dost dlouho:)))

videa: Sun, Ally
Díky Janči Chelsové za přístroj a stažení videjí a Lukynovi Hanačíkovi za natáčení!


foto: už si nepamatuju od koho jsem to stáhla:(( Asi teda díky Ivči Vranové a Janči Chelsové:)))!

11. - 12. 4. 2009 - závody agility Chvalnov - CHPV
Tentokrát jsem vyrazila do Chvalnova s oběma holčičkama. Parkury posuzovali tři rozhodčí: Anne Savioja z Finska (dále Anička:)), Tonda Grygar a Tomík Glabazňa. Anička stavěla moc pěkné parkury. Docela mě překvapilo její pískání zón, kdy jsem Allyšku nechala trošku dýl na sestupce na áčku a mávla mi to jako odmítnutí. Takových případů bylo za víkend víc. Zajímavé, jak má každý jiný styl v posuzování.
Holky běhaly perfektně, horší už to bylo se mnou:))) Co jsem jim nepokazila já, daly suprově. Sunču musím obzvlášť pochválit - minimální shazování, ze všech běhů jedna skočená sestupka na kladině a náběhy snad všechny v pohodě (teda kromě posledního tomíkového jumpu - to byl mazec). Splnila si i další dva běhy na MR - ne že bysme se tam nějak hrnuly, ale uvidíme...
Allyška opět super! Akorát má zase úchylku s opačnýma dírama tunelu (což byly příčiny snad všech našich disků). Pořád si to nejsu schopná uhlídat. Musím se na to pekelně soustředit:)) Jinak běhala moc pěkně. Za zmínku stojí třetí místo ve zkoušce s jednou shozenou laťkou (zase moje chyba - blbje jsem se pohla) a mega rychlým časem. :)))

Konečně máme zase nějaké videa - Allyška, Sunča
Díky Hance Sklenaříkové za obětavé natáčení!:)))


foto: Ševčíkovi - děkujeme!!!

28. - 29. 3. 2009 - jarní intenzivní trénink agility Opava
Do Opavy jsem se těšila převelice, protože jsme si skoro celou zimu velice nezaběhali. Opaváci slibovali slušný povrch a taky že jo. Sice jsme jim travičku trošku rozdupali, ale proti našemu koupališti to byl anglický trávníček. V sobotu bylo neskutečně krásné počasí. Až z toho psi byli dost hotoví. Není se čemu divit, když se naráz tak oteplilo a před tím byli bez tréninku. No poběhali jsme špičkově a měli jsme toho dost všichni. Moc díky Marti Wasserbauerové za super parkury!
Srandy kopec jsme si taky užili. Nejlepší byly problémy s přetáčením času. Někteří si ho díky automatické úpravě mobilů přetáhli dvakrát a byli tací, kteří si ho šoupli na opačnou stranu a vstávali o dvě hodiny dřív:))) Paní na ubytovně byla taky vtipná, když dala dvěma různým dvojicím klíče od stejného pokoje a odešla pryč. Naštěstí bydlela poblíž a byla doma, takže měli všichni nakonec vlastní postel:)))

Janča Chelsová nám udělala opět nádherné phota - díky moc!!!

14. - 15. 3. 2009 - agility závody Horka nad Moravou
Posledního závodu zimního seriálu v Horce se za naši "rodinu" zúčastnil jenom Roýk s Jančou, páč já jsem se "flákala" na horách a holčičky odpočívaly doma. Dařilo se jim parádně a jsme na ně velice hrdé! V neděli doběhl zkoušku v nelepším čase s postupovkou 4,9 m/s s jednou shozenou laťkou a tím získal 2. místo!!! Je to prostě magorek. Fakt nevím po kom:)))

1. 3. 2009 - poslední sněhová procházka
Přidávám pár fotek z asi poslední sněhové procházky s černobilkama po okolí Želechovic. Holky se teda moc nepovedly, ale ty panoramata:)) stály za to!


14. 2. 2009 - Horka nad Moravou - O pohár Lovecké chaty
Pro změnu jsme na další agi závody vyrazili opět do Horky:))) Velké díky patří organizátorům za perfektní teplomet, u kterého jsme se v případě delší pauzy mezi běhama špičkově zahřáli až jsme někteří docela smrděli. Tak jsme tentokrát snad všichni přežili ve zdraví:)))
Co se týká běhání, těšila jsem se jak malé děcko, protože jsme od minulých závodů (měsíc) kvůli povrchu na cvičáku netrénovali. Tušila jsem, že budou holky nažhavené jak hrom a bude to děs běs. Mile mě obě překvapily, že běhaly docela slušně - hlavně Allyška. Sunča je Sunča - to je klasika:))) Výsledkově nicmoc, ale já jsem byla s výkonama víceméně spokojená. Každopádně za zmínku stojí Roýčkovo 3. místo ve zkoušce! Gratulujem převelice!


12. 2. 2009 - video z tréninku obran
Konečně jsem přidala video z listopadového tréninku obran.
Natočila: Blanka Potočná a zpracovala Janča Chelsová. Díky moc!

7. 2. 2009 - výlet a focení na Lipských pasekách
S tetkou Chelsovou a chlapečkama jsme využili krásného sobotního odpoledne bez agi tréninku a šly jsme provětrat jejich ježíškovský aparát. Děkujeme převelice za krásné fota!

31. 1. 2009 - Zimní závod Zlín - Memoriál Stanislava Smolky
Závodilo se ve Speciální kategorii poslušnosti - byla to vlastně ZVV1 rozšířená o pár dalších cviků (posuzovaná dle národního zkušebního řádu, ZVV1 (poslušnost a obrana) a IPO 2 (poslušnost a obrana).
Letošní ročník našich zimních závodů začal opravdu jako zimní. I přes naše obavy byl povrch celé dopoledne a chvilku po poledni pěkně zamrzlý. Až odpoledne začalo sněžit, bylo docela teplo a na place se vytvořilo parádní blatíčko, které bylo pěkně na houby na obrany. Klouzali jsme my, psi i figurant. Ale naštěstí se nikomu nic nestalo a byli jsme rádi, že vyšlo aspoň to dopoledne:)))

A dopadli jsme takto:
Ally - 9. místo - Speciální kategorie
Roy - 10. místo - Speciální kategorie
Sun - 3. místo - IPO2

Maloši byli strašně šikovní. Na to, že teďka skoro vůbec necvičíme, makali špičkově. Sranda je, že měli skoro stejně hodnocení. Většina chyb byla podobných. Asi sourozenci nebo co:))) Konkurence byla doost silná:)))
Sunča mě dost zklamala v poslušnosti (budu s tím muset něco udělat!) obrana začala super, ale ne moc dobře skončila. Po přepad při doprovodu to bylo skoro bez chybičky, pak jí nevyšel zákus a kontrolák stál taky za houby. Je to prostě magorek - nestihla v té rychlosti a na takovém povrchu zavřít hubu:))) Docela mě to mrzelo, protože teďka kouše fakt pěkně.21. 1. 2009 Endynka oslavila 13. narozky!!!
Doufejme, že jí ještě dlouho vydrží zdraví a dobrá nálada, kterou má teď!


17. 1. 2009 - Horka nad Moravou - O pohár Lovecké chaty
Tentokrát jsme do Horky vyrazily jenom s Allyškou. Sunča byla v nejlepším hárání a to vždycky stojí běhání za houby, tak jsem její místo přenechala potřebnějším:)))
Tratě stavěla Lenka Pánková a všechny parkury se jí moc povedly. Allyška běhala parádně. Ve všech bězích jsme se sice diskly, ale byly to samozřejmě všecko moje chyby. Dost mě potěšilo, že neměla problém (oproti ostatním psům) se shazováním latěk. Ze všech třech běhů nám spadla snad jedna tyčka. Je to prostě moje malé zlato:)))
Závodil i Roýček - s Jančou jim to opět super běhalo: jumping - 16. místo, zkouška LA1 - DISK, agility - 9. místo
Pepča s Ljubou tentokrát (v rámci tréninku) běhal jako doskokan.
V neděli jsme ještě s Allyškou a Roýkem perfektně potrénovali a děcka nás zase moc potěšili. Byla jsem ráda, že jsme se mohli zúčastnit. Sice jsem si z té kosy dovezla parádní rýmičku, ale to se nedá svítit:)))

4. 1. 2009 Sunča slaví 5. narozeniny!!!
Všichni jí i jejím bratříčkům a sestřičkám přejeme všechno nejlepší!

13. 12. 2008 - Horka nad Moravou - O pohár Lovecké chaty
A už je to tady - matka Sunča už je ostuda ostudovitá fakt - Allyška dneska zaběhla třetí zkoušku na výborně a tím si splnila do dvojek. Sluníčko aj přes upozornění, že teda aspoň by ju mohla dohnat, opět lupla sestupku na kladině a jedno odmítnutí na překážce, bo nevydržela na startu tak, jak bych si představovala - tak zase VDčko:))) Jináč mi teda udělala celkem radost, protože ze všech běhů shodila snad jenom jednu laťku a běhala celkově docela pěkně. Je to prostě trubka:))) Allča byla zase perfektní. Semtam se ještě občas motneme, ale je to na dobré cestě snad. I když až se trošku víc oběhá, určitě si něco vymyslí:(( Asi jsme se docela posnažily všecky tři, protože jsme se za celý den ani v jednom běhu nediskly a s chybama to taky žádná hrůza nebyla. I když teda Sunču jsem si měla v agility pochytat na zónách, ale jaxi mi to necvaklo:((
Zato naši malí chlapečci - Roýk s Pepou už se celkem ozávodili a začínají vymýšlet blbosti:((( Ale taky se to časem srovná a bude to super!

Sun: jumping - 10. místo, agility - 26. místo, LA1 - 4. místo
Ally: jumping - 19. místo, agility - 23. místo, LA1 - 1. místo!!!
Roy: jumping - dis, agility - dis, LA1 - dis
Pepa: jumping - dis, agility - dis, LA1 - 8. místo


6. 12. 2008 - Mikulášský obranářský závod Ostrava
Konečně se zase na našem cvičáku heclo pár nadšenců a vyrazili jsme po dlouhé době na služebácké závody do Ostravy. 45 přihlášených závodníků v kategoriích ZZO, ZVV1, ZVV2 a IPO3 slibovalo zajímavou konkurenci. A taky že jo. Allyšku jsem přihlásila do ZZOček (šla teda spíš tak jenom na otrkávačku a nic jsem si od toho neslibovala) a Sunču do ZVV2. Rozhodčí nám vzhledem k počtu účastníků hned na začátku oznámili hodně přísné posuzování. A taky že jo. Jak řekli, tak udělali:)))
Maloška se opravdu potřebuje ještě hodně otrkávat a seznamovat s cizíma cvičákama, no ale hlavně se musím dokopat a začít pořádně trénovat:(( Volno se nám nepovedlo vůbec, protože jsme ho trénovaly na opačnou stranu než nás paní rozhodčí poslala. Ovladatelnost taky slabá a jinak sem tam bodík dolů. Speciální cviky jsme měly na plný počet a dokonce nás pan rozhodčí chválil, že jako perfektní. Tak aspoň tak:)) Nakonec Allyša skončila 10.
Sunula předvedla moc hezké obrany, na které všichni hleděli jak puci. I paní rozhodčí, která píská mistráky nás moc pochválila:))) Na zákusech nám strhla po bodu - takže jsem byla nadšená. Jinak tam byly menší chyby spíš kvůli mému špatnému navádění a náročných revírech (makety docela špatně viditelné postavené v zajímavém tvaru ve vysoké trávě - super nová zkušenost) a tak. Zato poslušnost byla totál error. Většinou to teda bylo zase způsobené mojí neznalostí rozhodčího - netušila jsem, jak si co představuje a jelikož potřebuju být vždycky rychlejší a chytřejší než Sunča, sem tam jsme něco pomatlaly. Ale nevadí, příště budem zas chytřejší. Nakonec jsme teda vyfásly páté místo.
Každopádně mám radost, že jsme na tuto akci jely. Zase jsem se hodně poučila, získala spoustu zkušeností a nových podnětů na trénování. Většina psů tam byla namakaných jak hrom. Hlavně v poslušnostech. Ty dvojky byly fakt nabušené. I když jsem byla z našeho výsledku trošku smutná, aspoň mi to pořádně srazilo hřebínek:))) ZVV2ky mám dost ráda a jela jsem s tím, že tam nemáme co pokazit. Vždycky jedu se strachem, že bude ostuda a tentokrát jsem nám docela věřila a nevyplatilo se to moc. Takže příště pojedu zas pobátá a třeba to bude lepší:))) Na sever budem muset vyrážet častěj. Opravdu je tam s kým měřit síly.


1. 12. 2008 - naši "Áčkoví Crazy Suníci" slaví 2. narozeniny!
Všechno nejlepší děti! Ať jste pořád tak šikovní jak do teď a možná ještě šikovnější!:)))
My už jsme teda slavili dneska. Přidávám pár fotek Allyšky od Marti Binarové z Horky. Ať vidíte, jak nám holčička pěkně vyrostla:)))23. 11. 2008 - EuroCup 2008
Letošní EuroCup se konal v naprosto dokonalé koňské hale v Motešicích (u Trenčína) s perfektním povrchem. Závody byly sice na dva dny, ale já s oběma černobilkama jsem vyrazila jenom na neděli. Obě mě dost potěšily, ale Allyška nejvíc, protože jumping i agility šla krásně. Až na to, že jsem jí to já v obou případech skoro v závěru pokazila. Ale jedničkovou zkoušku se nám podařilo zaběhnout bez chyby a bylo z toho druhé místo! A tím druhá zkouška na výborně! Šla to moc pěkně, akorát se ještě musí trošku oběhat na kladině, kterou chodí dost pomalu. Největší sranda je, že už v počtu zkoušek dohnala matku, která dneska vyfásla opět Dčko. Tak uvidíme, která to třetí Véčko získá první:))) Jinak Sunča agility docela hezké s jednou kladinou a jednou shozenou a jump byl hodně točený, takže máňa celkem shazovala. Za Crazy Suníky bojoval i Pepa s Ljubou. Ti běhali celý víkend. Sobotu jsem teda neviděla - v jumpu byli 12 s jednou chybou, v agility 20. V neděli zaběhli čistý parkur agility a ve zkoušce měli postupovku 5,21! m/s. Tož taky magor:)))

Videa hír:
Sunčin jumping a agility
Allyščin jumping
Úspěšné zkoušky samozřejmě natočené nejsou, bo se potvrdilo pravidlo - úspěšný běh = nenatočený běh (a naopak):))

18. 11. 2008 - přidáno Sunčino video obran ze srpnového Podřevnického poháru
natočila Ema Doležalová - děkujem!

15. - 16. 11. 2008 - Horka nad Moravou - O pohár Lovecké chaty
Původně byla přihlášená jenom Sunča a Pepa. Allu a Roýka jsme vzali jakože kdyby náhodou bylo volné místo. A ono fakt bylo. Takže si konečně zase zaběhala i Allča. Sobota byla super! Se Sunčou jsme splnily druhou zkoušku na výborně a doběhly na třetím místě. Allyška byla v této zkoušce pátá a Roy měl pro změnu nejrychlejší čas - postupovka 5,27 m/s! Takže rodina celkem zabodovala:))) V neděli byla pro změnu ve zkoušce třetí Allyška a tím si splnila první jedničku na výborně. A už je mi jasné, proč se nám se Sunčou zadařilo v sobotu - matka se pobála, že jí dá maloška na prdel a bude dřív ve dvojkách než ona a sekala dobrotu:))). Tak teď to bude samé dohánění a předhánění:))) Celkově běhali všichni moc hezky. Já jsem taky nebyla až tak zmatená jako obvykle. Tož dobré teda. Maloškům trošku ze začátku padaly laťky (např. Allyška běhala na písku s hoblinama poprvé), ale pak se s tím docela vyrovnali. Necháme se překvapit, jak jim to půjde dál:))

Bára opět natáčela videa:
Sunča a Allyška

25. - 26. 10. 2008 - Podzimní Hopsinky Hlučín
V Hlučíně zazářil hlavně Roýček, kterému se dařilo převelice. V neděli dokonce vyhrál zkoušky a myslím, že ani v ostatních závodech neudělal ostudu. Zato já s matkou zase žádná sláva. V obou zkouškách v rámci opravení zón jsem nás diskla. No ale nevím, jestli to k něčemu bude. Uvidíme... Zbytek střídavě oblačno:))) Např. sobotní jumping celkem dobrý, akorát smetená bočnice znamenala disk. Ani jsem to netušila a po doběhu se radovala z hezkého běhu a ono houby:)))
Kluci bojovali statečně. Ve zkouškách špica, ale otevřené běhy byly na ně přece jenom ještě doost složité a zepeklité:))).

Výsledky asi takto:
Sobota:
Sun: jumping - dis, agility - 10. místo, LA1 - dis
Roy: jumping - dis, agility - dis, LA1 - 4. místo!
Pepa: jumping - 13. místo, agility - dis, LA1 - 7. místo

Neděle:
Sun: jumping - dis, agility - 9. místo, LA1 - dis
Roy: jumping - dis, agility - 14. místo, LA1 - 1. místo!!!
Pepa: jumping - dis, agility - dis, LA1 - 6. místo

Videa tradičně od Báry jsou hír:
Sun
Roy

19. 10. 2008 - zkoušky dle SchH/VPG
Sun složila FPr2
Allyška FPr1

Sunynka mě zase jednou na zkouškách velice potěšila a předvedla moc hezkou stopu. Za mírné ověřování na lomech přišla o dva bodíky, ale bohužel opět potvora přešla první předmět:((( Takže nakonec 88 bodů.
Allyška mě naopak trochu zklamala - na druhém úseku vymýšlela kraviny a tím získala jenom 90 bodů. Jináč teda první a třetí úsek a oba předměty byly super! Škoda.

18. 10. 2008 - agility zkoušky Zlín
Na našich agi zkouškách běhala matka Sunča a všechny tři zatím momentálně závodící děti - Allyška, Roýk a Pepča.
Já s holkama celkem děs běs. Ale vzhledem k tomu, že se o mně pokoušela jakási chřipka nebo co, byla jsem ráda, že jsem vůbec parkury doběhla a přežila. Takže vlastně z mojí strany úkol splněn:))) Chlapečci byli klasicky šikovní, akorát sem tam nějaký errorek.
Jináč teda další náš chlapeček Arco s paničkou Monikou od září chodí poctivě na agi tréninky. Jde jim to čím dál líp. Arcoška to strašně baví a je to taky dobrý magorek (nevím po kom:)). Mám z nich velkou radost. Na jaro se máme na závodech zase na co těšit:)))

11. - 12. 10. 2008 - závody agility Chvalnov - Chvalnovská pohodička V.
Tentokrát závodila z našich holek jenom Sunča. Allyšku jsem vzhledem k tomu, že jsem tušila jaké záludné parkury budou páni rozhodčí Tomáš Glabazňa a Tonda Grygar stavět, ani nepřihlašovala. Odhad byl dobrý - oba byli inspirovaní mistrovstvím světa a parkury byly obzvlášť těžké. Aj se Sunčou jsme se celkem dost pomotávaly:)))) Ze zbytku našich dětí běhal Pepa a svoji závodní premiéru měl Roýk - a pozorte - v neděli vyhrál zkoušky LA1!!!! Běželi moc hezky. Jupííí!!! Jinak se chlapečci sem tam taky zamotali, sem tam spadla nějaká laťka. Ale stejně podali parádní výkony.

Výsledky následující:
Sobota:
Sun: jumping - dis, agility - 11. místo, LA1 - 10. místo
Roy: jumping - 17. místo, agility - dis, LA1 - dis
Pepa: jumping - 16. místo, agility - dis, LA1 - 8. místo

Neděle:
Sun: jumping - dis, agility - dis, LA1 - 16. místo
Roy: jumping - 14. místo, agility - dis, LA1 - 1. místo!!!
Pepa: jumping - dis, agility - dis, LA1 - 11. místo

Videa von Bára zde:
Sun
Roy

28. 9. 2008 - zkoušky KJ Brno
Roýček složil zkoušku ZOP na výborně! Gratulujeme převelice!
27. 9. 2008 - závody agility Zlechov
Do Zlechova jsem přihlásila obě holky a závodil i Pepa (A little Hemp of Crazy Sun) s Ljubou. Roýk (Able Roy of Crazy Sun) s Jančou si zaběhli jako předskokani (doskokani).

Se Sunčou se nám pěkně plynule podařil jenom běh agility (no neni možné, že něco jiného než jumping), ale bohužel radost u konce parkuru mi zkazila poslední shozená laťka. Asi už jsem to vypustila:(( Ale aj tak jsem byla přešťastná. Ostatní běhy nestály za nic. Samozřejmě mojí vinou:(((
Allynka byla uplně nejšikovnější. Ale pořád je ještě co seběhávat a kočírovat. Vždycky jsem si pohlídala jeden, dva problémové prvky a na třetím mi ustřelila. Holčička je strašně citlivá na každý můj pohyb. Takže se musím naučit se pořádně hlídat. Ale je to uplně jiné běhání než s matkou:))) Je to prostě bobika. To samé se týká Roýčka. Ale předskakoval a doskakoval krásně.
Pepa s Ljubou byli sice šikovnější, ale na minulý týden neměli. Aj tak jim to ale běhá parádně! Jen tak dál!

Výsledky následující:
Sun: jumping - 22. místo, agility - 9. místo, LA1 - dis
Ally: 3x dis
Pepa: jumping - dis, agility - 11. místo, LA1 - 4. místo

Videa od Báry jsou tady:
Ally a Sun
Roy na začátku je Sunčin bratr Chelsík
Pepa

20. - 21. 9. 2008 - závody agility Pohořelice
V sobotu se nám se Sunčou vůbec nedařilo. Tolik shozených latěk jsme už zas dlouho neměly. Asi nějaké erupce nebo co:)))
Zato Pepa (A little Hemp of Crazy Sun) s Ljubou běhali moc pěkně - agility: 2. místo!, LA1: 1. místo! Šikovní byli jaxviňa:))) jupííí!!!
Roýček (Able Roy of Crazy Sun) si udělal doskokana. Byli s Jančou taky přešikovní! Kukněte na video.

Neděle už byla o něco lepší. Se Sunčou se nám podařil bezchybný jumping a vynesl nám 1. místo! Ještě aby ne, když jsme měly za celý víkend nejrychlejší časy (teda doufám, že se nepletu:)), i když se nám povedly sem tam zase nějaké toče apod. Teda jednou nám to natřel náš Pepa. Ale co je nám to platné, když tam vždycky musíme něco pomastit (spíš já že:)) Video z tohoto běhu není, protože se nějak nestihla nachystat kamera a proto se nám taky povedl. Prostě co se točí, stojí za houby a co ne, je dobré:))). Co se týká zkoušek - oba dva dny jsme úspěšně obhajovaly titul A1 šampion:))) Sunčiny videa za celý víkend tu.
Pepa byl ve stejném jumpingu 2.!
V neděli jsem vzala s sebou i Allyšku a zaběhla si jako doskokan jumping. Běžela moc pěkně, až na ten slalom - video tady - fakt to prý není zrychlené:)))
Všechny videa opět natočila Bára Šustková - kujééém!!!

13. 9. 2008 - zkoušky NZŘ - SUN složila zkoušku ZPS2!!!
Sluníčko šikovné přešikovné mě strašně moc potěšilo a tuto nejtěžší stopařskou zkoušku (teda kromě FHček) zvládla na ty podmínky naprosto dokonale. Když jsem se ráno vzbudila a slyšela fučet ten uragán za oknem, chtěla jsem volat, ať to ani nešlapou, ale naštěstí jsem to neudělala:)) Holčička překvapila a výsledek byl následující: 4hodinovka - 82 bodů, 1hodinovka 88 bodů (obě bez jednoho předmětu) a poslušnost 86 bodů. Takže spokojenost velikáááá!!!

31. 8. 2008 - Podřevnický pohár: Sun - 1. místo v kategorii ZVV2
Holčička byla dneska obzvlášť šikovná a fakt mi udělala radost. Mohlo to být samozřejmě lepší, pár věcí jsem pokazila já, ale jakože dobré:))) Letos byla celkem kvalitní konkurence, takže spokojenost veliká! Kupodivu jsme měly nejlepší poslušnost aj obranu:)))
video z obran nám natočila Ema Doležalová - díky!!!

23. 8. 2008 - závody agility Zlín
Tentokrát běhala jenom Sunča. Allyšce dvoje zkoušky na otrkání v závodění zatím stačily a budeme teďka pilně trénovat. Takže běhala jenom matka. Sunynka mi udělala strašnou radost. Běhala moc pěkně, i když pár chybiček se nám tam objevilo. Ale spokojenost veliká! Jenom škoda, že nemáme žádné video:(((

LA1 - 10. místo
Agility - 9. místo
Jumping - 15. místo16. 8. 2008 - Mistrovství BCCCZ ve výkonu
Letos jsem vyrazila na Mistrovství republiky borderek ve výkonu s oběma černobilkama, které se konalo ve Městě Albrechtice. Allyška závodila v kategorii ZVV1 - stopa + poslušnost (obranu máme roztrénovanou, tak jsem se bála, ať si to nepokazíme) a Sunča v IPO2. Jela jsem docela se strachem, že uděláme ostudu, protože poslední dobou sportovku skoro netrénujeme a holky jsou dost zvlčelé. Ale naštěstí mě překvapily a myslím, že to zas taková hrůza nebyla, i když lepší to může být vždycky, že:))) Allynka předvedla moc hezkou stopu a skončila na 2. místě, v poslušnosti mě taky docela potěšila (na to, že hárala, byla nevyběhaná a nastupovala až poslední to bylo docela dobré), ale na bednu to nebylo. Sunča celkově 3. místo (stopy žádná sláva - ale na to, jaké bylo počasí, vlastně super, poslušnost 2. místo, obrana 3. místo). Takže nakonec dost úspěšná akce. Nejvíc mě překvapilo množství cen, které jsme dostali. To se hned tak nevidí:))) Velké díky patří Renči Libové, která byla hlavním organizátorem této akce.15. 8. 2008 - agility závody Hodonín
"Pepa" (A little Hemp of Crazy Sun) s paničkou Ljubou zaběhli dvě jedničkové zkoušky na výborně a tím splnili podmínky pro přestup do A2!!! :))) Super, jste šikulky! Moc gratuluju!

2. 8. 2008 - Fryštácký dogtrekking
Tento závod už mě lákal několikátý rok, ale nikdy se nám nehodil termín. Letos se podařilo - měli jsme čas a tak jsem se přihlásila. Zvažovala jsem koho vzít a nakonec jsem se rozhodla pro Allyšku. Přece jenom je to takový malý blázen a chvilku neposedí, tak jsem si řekla, že se aspoň trochu unaví. Protože zas až tak nachozené nemáme, přihlásila jsem nás do kategorie turistické - 35 km. Na long (cca 80 km) jsem si poprvé netroufala. Allyška byla super - po pár kilometrech pochopila, že by teda opravdu mohla táhnout a docela mi pomáhala (jinak chodíme všude na volno - tak jsem měla strach, jestli to vůbec zvládne). Akorát z kopce dolů se mi to teda moc nelíbilo, protože jsem musela dost brzdit. Ale zvládly jsme to. Nakonec jsme ve své kategorii došly na 8. místě v čase 6 hodin 43 minut. Byla jsem spokojená, protože hlavní úkol byl: neztratit se a nějak to dojít. Takže úkol splněn na 120 % :))). Doufám, že nám to příští rok vyjde zas. Allča to zvládla úplně v pohodě - asi tak hodinku si zdřímla a pak zas sledovala, jestli teda nepůjdem zas něco dělat. Bylo to fakt super a všem doporučuju!

26. 7. 2008 - zkoušky agility Kamenný Mlýn
S oběma holkama jsem byla celkem spokojená, ale už ne tak se sebou:((( I když vím, že o nic nejde, na závodech bývám nervózní a na parkuru dělám kraviny. Ach jo, snad se to časem zlepší. Allynčiny disky byly samozřejmě všecky moje a se Sunčou stále pokračujeme v obhajobě titulu A1 šampion:)))

Ally: 3 x DIS
video

Sun:
1. LA1 - 7. místo
2. LA1 - 5. místo
3. LA1 - 7. místo
video

Videa opět natočila Bára Šustková - kujem převelice!!!

20. 7. 2008 - zkoušky agility Zlín
Pro změnu měla oficiální závodní premiéru naše Allyška. Je to prostě šikulka, ale občas si neporozumíme. Chce to ještě čas. Sunča běhala taky moc pěkně, až na semtam shozenou tyčku.

Výsledky následující:
Ally - 2 x DIS
video

Sun:
1. LA1 - 3. místo
2. LA1 - 4. místo
video


13. 7. 2008 - 1. sraz Crazy Sun
V neděli jsme se sešli u nás na cvičáku v plném počtu - zúčastnily se všechny naše děti. Fotky se nám nějak nevydařily, ale aspoň něco:


foto: Tomáš Seemann - díky Tome!!!
Na druhé fotce jsou všechny děcka společně s matkou Sunčou a babičkou Adorou.

12. 7. 2008 - závody agility Zlín
Na těchto zkouškách si poprvé zazávodil náš "Pepa" (A little Hemp of Crazy Sun) s paničkou Ljubou. Byli moc šikovní. Na to, že to byly jeho první závody to bylo perfektní a myslím, že až se vyběhají bude to fakt bomba! Naše Allyška si stejně jako Roýk zaběhla jedničkové zkoušky jako doskokani. Snažili se převelice, ale ještě to chce hodně práce. Tady je video Allyšky a Roýka.
Sunča byla taky celkem šikovná. I když teda děcka jí pěkně šlapou na paty (samozřejmě díky mým chybám v začátku tréninku - první bordera je první bordera:)))

Výsledky:
Sun:
Agility + LA1 - DIS
Jumping - 13. místo

Pepa:
Agility - 13. místo
Jumping - 20.místo
LA1 - 5. místo

21. 6. 2008 - agility závody - Horka nad Moravou
Se Sunčou pokračujem v sérii výsledkově "neúspěšných závodů" :((( V jumpingu i zkoušce hned na začátku pěkné disky (naše slavné odložení na startu - musíme na tom tvrdě zamakat!), ale zbytek parkuru na nás celkem dobrý. Až v agility se nám zadařilo a nebýt skočené sestupky na kladině, byl by to čistý běh v dost slušném čase. I když jsem byla z první půlky dost smutná, došlo mi, že to vlastně bylo fakt docela dobré - stoprocentní náběhy, skoro žádné motání, bez shozených tyček a celkově vlastně v pohodě:)))
Ale pozor - konečně jsem se naučila upravovat videa, takže se můžete kuknout tadyk.
Natočila: Bára Šustková - díky moc!!!

15. 6. 2008 - zkoušky dle IPO/VPG
Allyška složila zkoušku BH
Sun složila zkoušku VPG3

7. - 8. 6. 2008 - Kamenný mlyn - Cup mania a zaroveň 5. Majstrovstvá Slovenska Border kólií
Po loňských zážitcích jsme se opět (i přes celkem nabitý program) rozhodli na Kamenný mlýn přihlásit. Myslím si, že organizátoři zase nezklamali a všechno klaplo na výborně. Dokonce i počasí bylo super! Co se týká výkonů, byla to stejně jako loni dost hrůza:((( Nevím, jestli je to pro nás zakleté místo nebo jsem Sunču po pár minulých závodech přechválila nebo to bylo háráním, ale nějak jsme si vůbec nerozumněly. Samozřejmě spousta chyb byla mojich, ale přeběhy za zádama na špatné překážky a zóny skákané skoro z vrchu jsem fakt nezachápala:)))) Výsledky moc nemá smysl zmiňovat: bylo tam pár disků, nějaké doběhy s ne moc slavným výsledkem. Jenom snad v MR borderek v jumpingu 18. místo, agility 15. místo a v součtu 11. místo (z celkového počtu 44 BC). Příště se snad polepšíme. I když pořád běháme pod heslem: "Sranda musí byt, aj kdyby tatu věšali":))) No uvidíme... Přijeli se za náma podívat "Timíkovci" z Bratislavy. Měla jsem radost, že zase chlapečka (Always on Time Crazy Sun) vidím, má se dobře a je moc hezký:))). Udělala jsem nějakou tu rodinnou fotku se Sunčou, Allyškou, Roýkem a strejdou Chelsem.


31. 5. - 1. 6. 2008 - Mistrovství republiky BCCCZ 2008
Letošní ročník mistrovství republiky borderek se konal v krásném prostředí autokempu Rozkoš u České Skalice. Přihlášených bylo cca 150 kusů borderek. Závody byly naprosto dokonale zorganizované. Díky všem, kteří se na přípravách a průběhu podíleli! Sunča závodila v hlavní kategorii a naši malošci Allynka a Roýček s Jančou běhali ještě ve štěňatech.
Páni rozhodčí Zdeněk Spolek a Bernd Hüppe stavěli (podle mého) tratě odpovídající mistrovství. Některé nám sedly perfektně, v některých jsme se lehce pomotaly, ale celkové dojmy jsou super!:))) Sunča běhala výborně a kromě jednoho nebo dvou parkurů, kde jsme se totálně pomotaly, se nám běhalo dost dobře.

A jak jsme dopadli:
mimina (z cca 17. závodníků):
Ally
barelový běh - 1. místo
tunelový běh - 2. místo
součet - 1. místo


Roy

barelový běh - 8. místo
tunelový běh - 4. místo
součet - 5. místo

Roýčkovo video (ten první je strejda Chels, Roýk je až potom:)))

Sun (z cca 83 závodníků)
Speciál agility - 51. místo
Speciál jumping - 14. místo
Mistrovský jumping - 40. místo
Mistrovský agility - dis
Tachyon Trophy - 29. místo

Za bezchybné běhy byly opět hned po doběhu rozdávány kokardy CLEAN RUN, ale bohužel letos se nám žádnou nepodařilo získat. Ale celkově jsem byla dost spokojená. Kupodivu se nám úplně nejvíc dařilo v běhu družstev, kde se nám podařilo zaběhnout v jumpingu i agility s jednou chybou. Ostatním družstevníkům se moc nedařilo, takže výsledek nic moc, ale nevadí příště jim to pokazíme zase my:))))
Tady se můžete podívat na video Sunči a Allyšky, které nám natočil Tomáš Lerl a zpracovala hodná teta Chelsová:)))
9. - 11. 5. 2008 - Šintavský pohár
Tak jsme se vrátili ze závodů, ze kterých jsem zase odjížděla se super pocitem. Konečně se nám zase trošku zadařilo. To, že zkoušky prostě musíme zaběhnout se dvěma chybama už nekomentuju a užívám si už fakt asi doživotního závodníka jedničkáře. Ještěže jsem si aspoň s Endynkou nějakou dobu ve dvojkách zaběhala:))) Sunča jinak běhala moc hezky. Akorát v těch zkouškách prostě vždycky spadly jedna, dvě tyčky nebo prostě nějaká další doplňující chybka. V ostatních bězích mysím ani velice nic spadlého nebylo. Jumpingy se nám obzvlášť povedly. Hlavně ten sobotní. V nedělním jsem měla okno jak výkladní skříň a zaboha jsem si v půlce tratě nemohla vzpomenout, kama dál běžet. Naštěstí mi kolegové ROSÁci napověděli, že teda látkáč a pokračovaly jsme dál. A pozorte: opět bez chybičky. Mrzí mě, že jsem tam tolik času prostála, protože by to na bednu asi určitě bylo. Akorát mě teda trošku nekolegiálně potěšilo, že se v tom parkuru zamotalo víc lidí:))) Tož co už - nakupuju gingo bilobu nebo lecitin a snad si budu příště víc pamatovat. Kdyby se našel sponzor pro celý náš klub, nejenom já bych to uvítala:))) Závody byly hodně (hlavně mezinárodně - tolik Maďarů jsem snad ještě neviděla:))) obsazené - v large cca 56 týmů. Běhy posuzovali 3 rozhodčí: Pavol Vakonič, Lenka Pánková, Bern Huppe.

Pátek:
LA1 - Dis
Jumping A1 - 10. místo

Sobota:
Jumping - 2. místo
LA1 - 16. místo
Agility - 26. místo
Agility Special - Dis

Neděle:
Jumping - 8. místo
Agility - 33. místo
LA1 - 12. místo

Součty:
Šintavský skokan - 2. místo
CACAG - 14. místo
GRAND PRIX - 11. místo


8. 5. 2008 - zkoušky Kynologické jednoty Brno - Ally splnila zkoušku ZPU1

Jak Allyška zářila a překvapovala mě v dobrém na ZZOčkách, dneska mě pro změnu rozhodila. Po tolika rokách cvičení se mi opět potvrdilo, že se člověk pořád učí a psi jsou schopní vymyslet cokoliv. Protože je v poslušnosti cvik odložení v úkrytu, postavila se na plac maketa a do ní jsme se chodili při odložení schovávat. Zdá se to v pohodě, ale to by nesměl jít cvičit magorek, který (jak mi došlo až při nástupu na plac) nevidí, neslyší a jakože hooonem rychle pojďme teda obíhat makety. Celou poslušnost (kromě chůze u nohy) hypnotizovala maketu (obvykle ze mě nespustí oči a teďka totok) a skoro nevnímala. Nakonec teda docela (na tu hrůzu) dobré body, ale styděla jsem se kvalitně:))) Tak zas se máme na co zaměřit v tréninku:)))
4. 5. 2008 - zkoušky Národního zkušebního řádu
Ally a Roy (Able Roy of Crazy Sun) složili zkoušku ZZO (zkouška poslušnosti)! Byli oba moc šikovní a udělali mi velkou radost!
Se Sunčou jsme se neúspěšně pokusily o ZPS2 (stopařská speciálka) - na 4 hodinové stopě se rozešla (teda spíš rozběhla) směrem, kterým vál vítr a šla mimo. Příště budu taky chytřejší a i před 1500 krokovou stopou se musí holčička trošku vyběhat a ne půl dne ležet v odkladačce (aby si chudinka odpočinula a nebyla unavená) a poslouchat poslušnosti a obrany ostatních psů. Byla zas tak nažhavená a přezběsilá a vůbec jí nedošlo na jakou to jde stopu:))))
1. 5. 2008 - agility zkoušky Zlín

1. LA1 - 7. místo
2. LA1 - 8. místo
Jumping A1 - 11. místo

Po našich závodech jsem usoudila, že si asi udělíme titul A1 šampion doživotně:))) Zase nám chyběla trošku toho "pokakaného" štěstíčka :))) a zase samé VDčka:((( Ale kromě druhé zkoušky jsem byla spokojená - ta se nám moc nepovedla, ale jinak super. Jenom ty výborné furt ne a ne.

19. 4. 2008 - agility zkoušky Brno
1. LA1 - DIS
2. LA1 - 11. místo

Nás první běh byl velice vtipný, protože jsme šly na start jako první, Sunča byla zrovna vytáhlá z kotečku a na start jsme dobíhaly. Holčička byla přezběsilá a opět smetla tyčku i s bočnicí a byl z toho krásná diskvalifikace. Plyne z toho ponaučení pro příště, že pokud nebudou ještě vyvěšené startovky, není dobré se spoléhat, že se půjde podle abecedy psa nebo psovoda a je dobré se nachystat včas:))) Z druhého běhu už jsem měla větší radost, přestože to bylo zase jenom na VD:((( Celkem mě překvapila naskočená zóna na kladině, ale na druhou stranu ostatní zóny v pohodě. Tyčky taky nepadaly, tuším snad jedna. Takže radost nakonec:)))

12. - 13. 4. 2008 - intenzivka agility Opava
Na letošní intenzivku jsme kvůli našim malým Crazysuníkům s Jančou a Ljubou vyrazily už v pátek odpoledne. Martina nám dala speciální tréning pro naše magorky. Všichni tři (Allyška, Roýk i Hepík) nám všem udělali velkou radost - zvládali celkem v pohodě i docela složité sekvence. Každý má sice svoje mouchy, ale šikovní jsou převelice. Uvidíme, jak to půjde dál, ale zatím to vypadá, že se nám děti fakt povedly:))) V sobotu a v neděli už se běhalo i s velkýma. Celkově jsme si supr zaběhali - závodníci běhali hodně těžké parkury (jakože pro repre), které jsme se Sunčou víceméně zvládaly. Např. náběhy do slalomu nám dělaly velké problémy, ale jinak celkem spokojenost. Marťa Binarová nám udělala pár foteček mimin - tak konečně má Allynka nějaké agi fotky. Díky moc!5. - 6. 4. 2008 - Chvalnovská pohodička III
Zase jednou moooc povedené závody, co se týká organizace a dobré nálady. Počasí vyšlo taky neskuteně. Slunko je fakt sviňa a většina z nás se suprově připálila. Já teda kvalitně - odvezla jsem si parádního "betmena" - jak říkáme červenému xichtíku s vypálenýma slunečníma brýlama:))))
Z výsledků stojí za zmínku akorát sobotní 9. místo ve zkoušce, ale hlavně 2. místo v nedělním jumpingu, ve kterém mi Sluni udělala velkou radost a vynahradila tak všechny předchozí běhy. Doběhly jsme ve skvělém čase i s mírným zaváháním před tunelem. Už začínám věřit tomu, že je Slunce fakt asi magor:))) Doufám,že bude brzo video:)) Ostatní běhy za moc nestály - v sobotu diskvalifikace za shozenou bočnici, mnou zapomenutý parkur atakdále:)))Udělala jsem aj pár foteček Allyšky, Roýka a Hepíka.


29. 3. 2008 - Národní výstava Nitra
Rozhodla jsem se, že si aspoň sem tam zajedeme na nějakou tu výstavu (i když nás to vůbec nebaví), abych nevyšla ze cviku:))). Po propočtení hárání holek a následného "plešatění" padl los na jarní Nitracanis. Přihlásila jsem obě holky a přijel i náš chlapeček Timík z Bratislavy. Pan rozhodčí byl hodně "lakomý" a šetřil výbornýma až se všichni divili. Ze psů dostal V jenom jedinný pes a ve fenách jich taky moc nebylo. Naše zvířátka, přestože měly všechny moc pěkné posudky dostaly Velmi dobrou. Takže výsledky následující:

Ally - VD3 (třída střední)
Sun - VD1 (třída pracovní)
Timi (Always on Time Crazy Sun) - VD1 (třída střední)

Hlavně s Allyškou musíme ještě moooc potrénovat. Je to pořád takový náš jelimánek a při předvádění občas poskakuje jak koza:))) K žádnému rodinnému focení jsme se bohužel nedostali, protože venku pršelo a v hale se to nedalo. Ale nevadí, snad to příště vyjde.

23. 3. 2008 - dvojzkoušky agility Praha - Březiněves
Když jsme se dozvěděli, že se v Březiněveském sportovním areálu pořádají zase zkoušky na umělé trávě, po krátkém špekulování jsme se rozhodli přihlásit, protože jsme si už tento povrch mohli vyzkoušet a běhá se na něm parádně. Navíc jsme už dlouho neviděli naši pražskou stranu, takže nebylo co řešit a jelo se:)))
Po minulém týdnu jsem byla strašně zvědavá jak se nám bude dařit. V prvním běhu se Sunči podařilo shodit dvě skočky, z čehož jsem byla docela smutná. Ve druhé zkoušce to napravila a běžela perfektně, akorát se vloudila chybička v podobě shozené bočnice na předposlední překážce a tím jsme si vysloužily diskvalifikaci:((( No nedá se, ale jinak spokojenost veliká.
1. LA1 - 9. místo
2. LA1 - dis
Můžete se podívat na video z druhého běhu - Niky díky moc!
Odpoledne jsme využili k tréninku na super umělé trávě a večer se slavilo několik narozenin. Posmáli jsme se zase kvalitně:))) V pondělí jsme náš výlet zakončili procházkou v Průhonickém parku a valili ku Zlínu.
Ještě jednou bych chtěla moooc poděkovat všem zúčastněným za perfektní víkend a hlavně Semyšům za spaní a krmení:)))

15. 3. 2008 - agility závody Hodonín
Uuuuuuž je to tady! Konečně se nám agi závody povedly! Sunča běhala neskutečně krásně. V každém běhu po jedné chybě (takže všechno na výborně!) a za celý den shozená jedna jediná laťka! Navíc to byla poslední překážka, u které už jsem se já zastavila, protože už nebylo kam běžet. Asi holčička dostává rozum:))) Doufám teda, že to nebyla výjimka a budeme v tom pokračovat dál. Výsledky jsou zde:

Agility - 3. místo!
La1 - 8. místo
Jumping - 11. místo
Součet A+J - 4. místo

Nikol nám opět zpracovala krásné video - děkujeme převelice!
Nejvtipnější bylo, že v agility běhu jsme se sešli na třetím místě společně s butanama Chelsovýma - Sunčin brácha Excelent Chels s paničkou Jančou (měli jsme úplně stejný čas a po jednom odmítnutí). Napřed jsme si dělali srandu, že si budeme pohár po týdnu střídat. Nakonec nám ale kvůli cenám postavili rozstřelovací rovinku a tu jsme vyhrály. Ale myslím, že Chelsínek by si to zasloužil víc. Byl uplně nejšikovnější a splnil si na těchto závodech přestup do dvojek! S takovou radostí a spokojeností jsem ze závodů ještě neodjížděla (teda kromě už historických úspěchů tety Endyny:)))

27. 1. 2008 - Memoriál Stanislava Smolky
Ally - kategorie ZM - 8. místo
Sun - kategorie IPO2 - 1. místo!

21. 1. 2008 - oslavila Endynka 12. narozeniny!!!!19. - 20. 1. 2008 - agility závody Třebíč
Sobota
Agility1 - dis
La1 - dis
Jumping - 24. místo

Neděle
Jumping1 - 20. místo
La1 - 8. místo
Jumping2 - 20. místo

Sunča mi udělala velkou radost. Kupodivu se konečně srovnala na koberci, laťky padaly minimálně (oproti dřívější demoliční četě). Ale pro změnu - zas ty zóny!!! Hrůza. Holčička si vždycky musí něco vymyslet:(( Sobotní diskvalifikace byly hlavně z tréningových důvodů zón - podle oblíbeného hesla chelsové: "Neb se to nehodilo!" Ale stejně to nepomohlo:(((
4. 1. 2008 - Sunynka oslavila své 4. narozeniny


26. 12. 2007 - Štěpánský pochod
stejně jako každý rok jsme i letos vyrazili na Štěpánský pochod společně s velkou smečkou lidí a asi dvojnásobným počtem psů:)) Udělali jsme pár fotek a nechyběly ani rodinné.


Foto: Hanka Sklenaříková - děkujeme!:)))


8. - 9. 12. 2007 - Agility Eurocup Bratislava (jezdecká hala Bernolákovo)
Sobota
Agility - 26. místo
La1 - 6. místo
Jumping - 18. místo

Neděle
Aby to nebylo jednotvárné - 3x DIS:))) Většinou teda z tréninkových důvodů jsem nás schválně diskla na zónových překážkách. Ale i tak to moc slavné nebylo:((( Třeba se příště polepšíme:)))

Díky tetce Nikolce se můžete kuknout na video
1. 12. 2007 - naše děti z vrhu "A" slaví své první narozeniny!
Všem přejeme hodně zdraví, zábavy, lásky páníčků a úspěchů ve všem, do čeho se pustí!:)))
Je neskutečné, jak ten čas letí. Nedávno jsme se chystali na porod:)))

10. - 11. 11. 2007 - agility závody Třebíč
Sobota
Agility1 - dis
La1 - 9. místo
Agility2 - dis

Neděle
Jumping1 - 34. místo
La1 - 11. místo
Jumping2 - 31. místo

Po dlouhé době jsme opět vyrazily na halové závody na koberci. První běh byl totální katastrofa - Sunča neskutečně klouzala po koberci a byla naprosto neřiditelná:))) Naštěstí se v dalších bězích srovnala a bylo to o něco lepší. Pár kobercových závodů máme ještě na zimní sezonu naplánovaných, tak uvidíme, jestli se to bude zlepšovat:)))
4. 11. 2007 - Sun složila zkoušku FPr1
Sunča konečně po dlouhé době zase ukázala, že teda opravdu stopovat umí a předměty se zalehávají všechny. Sice před druhým lomem si udělala malý výlet a tak to bylo zase "jenom" za 94 bodů. Ale i tak jsem byla celkem spokojená. Už jsem se smířila s tím, že to prostě na zkoušce nikdy nemůže být takové, jak na tréninku:(((
27. 10. 2007 - Allynka složila svoji první zkoušku - ZOP
Po ani ne měsíčním cvičení poslušnosti mi holčička udělala radost a docela slušně se předvedla. Sice chůze u nohy byla vtipná převelice, ale zato přivolání chtěl pan rozhodčí vidět ještě jednou, že to ještě neviděl a prý jak se to učí:)))
13. - 14. 10. 2007 - agility závody Podzimní Brno
Sobota
Jumping1 - 25. místo
Agility - 14. místo
Jumping2 - 19. místo

Neděle
Nedělní výsledky jsem si zapomněla napsat a pořád nejsou k dispozici:((( Ale je to jedno, protože to žádný zázrak nebyl a běhaly jsme rozhodně hůř než v sobotu.

7. 10. 2007 - Mistrovství Moravy 2007 - coursingové závody
Sunča si vyběhala titul Mistr Moravy 2007

Když jsem zjistila, že se uvolnilo místo na Mistrovství Moravy, rozhodla jsem se, že Sunču přihlásím. Ať má holčička odměnu za mimina a celý rok "poslouchání". Trošku jsem se bála, jestli to náhodou za asi rok a půl (co coursing neviděla) nezapomněla a jestli to ocení. Bála jsem se zbytečně. Stačilo, aby zaslechla šustění lana a byla k neudržení. Zaběhla oba běhy skoro jak profík (já tomu teda nerozumím, ale říkali to:))) a tím si vysloužila titul Mistra Moravy 2007. Doufám, že jsem jí udělala radost a ona mi to zase bude vracet na agi a služebáckých akcích:))))

6. 10. 2007 - agility závody Zlechov
LA1 - 3. místo!!!
Agility - Dis
Jumping - Dis

Po delší době jsme konečně zase vyrazily na závody agility. Sunča mi udělala velkou radost. Běhala moc pěkně a ve zkouškách LA1 jsme se dostaly dokonce na bednu. Jumping a Agility sice diskvalifikace, ale s výkonem jsem byla moc spokojená. Krásně ustávala zóny (až na houpačku, která dělala problémy hodně psům) a laťka spadla taky jenom vyjímečně. Konečně se nám začínají tréninky lehce vracet:)))) No, už bylo na čase:))). Máme taky další video


Přijel se na nás podívat taky náš chlapeček Arcošek s paničkou - Monča neváhala a udělala nám pár foteček. Děkujeme!28. 9. 2007 - Sunča složila zkoušku VPG/SchH2

15. - 23. 9. 2007 - dovolená v JČ - Benešov nad Černou
Perfektní zářiový týden jsme strávili spolu s převážně borderčími kamarády stejně jako loni na statku nedaleko Benešova nad Černou u mushera Honzi Ochozky. Během tohoto týdne jsme trénovali agility, stopy a poslušnost. Opět nechyběly večery u ohně a kytary ani výlet na Pohoří na Šumavě, kde je opravdu nádherné prostředí. Někteří se vyžívali ve sbírání hřibů (já tomu teda nerozumím, nejvíc se mi líbily muchomůrky - ty byly jak z pohádky). Psiska nám za ten týden trochu hodně zvlčely - týden řádění ve smečce 19 psů (14 borderek, 1 PRT, 1 kolie a 3 pipaloni) se na nich podepsal. My jsme na tom nebyli o nic líp:))) Směchovody jsme klasicky kvalitně potrápili. Měla na tom zásluhu hlavně Zlínsko-Pražská jazyková bariéra:))) Navštívili jsme taky Český Krumlov. Je tam fakt moc krásně (jak říkal doktor Kája v Slunce, seno...). Ale největším zážitkem bylo objevení foto ateliéru, ve kterém se fotilo v dobových kostýmech. Samozřejmě jsme se hecli a šli do toho. Paní fotografka z nás měla jistě radost a divím se, že neutekla, protože takovou skupinu tam prý ještě neměla. No prostě, kdo tam nebyl a nezažil, nepochopí:)))
Takže děcka, všem zúčastněným díky moc za boží týden. Už se těším na další!


9. 9. 2007 - O štít města Holešova - 2. místo v kategorii ZPU2

První místo nám uniklo o vlásek, součtem bodů jsme se o první místo dělily dvě, ale podle propozic rozhodovaly obrany a ty jsme měly o nějaký bodík horší. Takže nakonec druhé místo. Ale byla jsem spokojená. Předvedly jsme docela pěkný výkon:)))Foto: Vladimír Stiborek (díky moc!!!)
8. 9. 2007 - Podřevnický pohár - 2. místo v kategorii ZVV2
Foto: Petr Vrana (moooc děkujeme!!!)
7. 9. 2007 - přidány nové fotky Timíka
27. 8. 2007 - přidány nové fotky u všech dětí na jejich osobních stránkách
Arcošek má nové webovky - www.arco.nolimit.cz

12. - 15. 8. 2007 - Velký tábor agility Opava
Aby toho nebylo málo, ještě v sobotu večer (teda spíš v noci) jsem se přesunula do Opavy na tábor agility. V neděli v šest hodin ráno nástup s Allynkou na převážně tunelové sekvence, chvilka odpočinku, pak přišla na řadu Sunča, znovu Allynka a zase Sunča. Mezi tím šup šup oběd, večer sprcha a nějaké to posezení a popití. A tak to šlo až do středy. Kupodivu jsme to zvládly perfektně, nevím jak holky (nestěžovaly si:)), ale já jsem byla úplně v pohodě. Allynka mě moooc potěšila - byla úplně přešikovná. Sunča nic moc, ale jakési zlepšení tam bylo.

11. 8. 2007 - Mistrovství BCCCZ ve výkonu Litoměřice
Pro účast na letošním mistrovství borderek ve výkonu jsem se rozhodla na poslední chvíli a během pár hodin překopala všechny plány. A dobře jsem udělala - nakonec jsme si vyzávodily titul 1. vícemistra a 3. místo v obranách. Je pravda, že jsem s naším výkonem nebyla moc spokojená, ale nedá se. Na "bednu" to stačilo. Vždycky se nějaká ty chyba našla, ale ve všech disciplínách (stopě, poslušnosti i obraně) Sunča podala víceméně vyrovnaný výkon a to byla naše výhoda. Někteří "zaperlili" v jedné nebo dvou disciplínách a v někteřé "vyhořeli". Teda až na mistra - pana Milana Kubu, který se svým psem Apollon Imperium Owem vše ustál téměř na plný počet bodů. Patří mu velká gratulace a obdiv.

4. - 5. 8. 2007 - Dny border collií Brno
Při dnech border collií v Brně se letos opět konala i Klubová výstava. Rozhodla jsem se, že když už tam budem a ať nevyjdu ze cviku, přihlásím obě černobílé holky na výstavu. Posuzoval anglický rozhodčí pan Kilsby.
Posudky zde:

Ally - dorost:
8měsíční fena, pěkná hlava, dobrá linie hřbetu, poněkud jemnější kostra, úzký pohyb zadních končetin - známka: nadějná

Sun - pracovní:
3,5letá fena, dobrá hřbetní linie, trochu delší bedra, dobré úhlení zadních končetin, dobrý pohyb, zvedá ocas - známka: velmi dobrá

Po zadání známek jsem byla trošku smutná, ale po přečtení posudků jsem se rozveselila:))) Pan rozhodčí byl docela přísný. Vzhledem k tomu, že jsem s Allynkou zkoušela běhání v kruhu a výstavní postoj až v pátek večer (a to opravdu nestačilo), stála a běhala jak koza a pak neměla mít úzký pohyb apod.:))) Uvidíme jak nám doroste a dotrénujeme předvádění. Sunča po víc než roce na výstavě musela předvést svůj krásný (po štěňatech už dorostlý) a neskutečně chlupatý ocas a pěkně si s ním zamachrovat. Což ale pan rozhodčí neocenil:)))

Odpoledne proběhla schůze BCCCZ a v podvečer jsme si perfektně zaagilitili pod vedením Honzi Smočka - Honzo, děkujem!
Večer (nebo spíš od večera do rána:)) proběhla tradiční kalba s táborákem a kytarama, která se opět obzvlášť povedla. V neděli klasická bonitace a zároven flyballové závody, které jsme si letos opravdu užili. Moc pěkně se na to dívá.
15. 7. 2007 - závody agility Zlín
LA1 - dis
Agility - 27. místo
Jumping - 28. místo

Výsledky klasicky nic moc, ale spokojenost veliká:))) Laťky jakžtakž držely, náběhy super, ale pro změnu jsme si vybraly zóny. Nedá se, vždycky si musíme něco najít:((( Nebýt toho, že Sunča zbořila ve zkouškách předposlední překážku před překonáním, měly jsme to snad jenom s jednou zónou (pokud si dobře pamatuju). No jo, kdyby...:)))Foto: Petr Vrana
14.7. 2007 - 3. ročník Chevers sraz Zlín
Letos nám Nikol (Sunčina chovatelka) opět připravila pěkný sraz černobílých i jinak barevných magorků z chovatelské stanice Black Chevers. Byl to den plný tréningů, her a blbnutí. Niky, díky moc!
Rozhodly jsme se, že příští sraz spojíme, aby byla sranda ještě větší:))) Takže k odchovům Black Chevers se přidají ještě naši Crazy Suníci a odchovy z chovatelské stanice Forever Free. Přesný termín samozřejmě ještě není daný, ale vypadá to, že to budě někdy v červenci příštího roku. Tak doufám, že se všichni naši mimináči zúčastní.
Janča Chelsová Roýková nám udělala krásné fota:Využily jsme toho, že jsem zrovna hlídala i Hepíka a udělaly jsme zase jednou trošku hromadné. Pro ty, co mají v těch černobílých hokej je popis zde: 1. foto - moc cheversáků a adoptovaní vetřelci, 2. + 3. zleva - matka Sun, děcka (Roy, Ally, Hepy), 4. Hepy, Roy, Ally


1. - 2. 7. 2007 - Malý tábor agility Opava
Na začátku července jsme opět vyrazily na už tradiční agility tréning do Opavy. I přes původní rozhodnutí, že s Allynkou ještě běhat nebudu, jsem se rozhodla, že to teda zkusím a pokud bude nějaký error a něco nepůjde, necháme toho. Holčička mě ale velice mile překvapila a byla moooc šikovná. Samozřejmě jsme běhaly jenom tunely a sem tam skočku na zemi mezi bočnicema, ale i tak toho bylo hodně. Vypadá to, že co se týká agility, rozhodně nebude po mamince. Tak uvidíme, kolik toho zvládnu pokazit:)))) Sunynka byla taky strašně šikovná. Bylo až neskutečné, jak se nám dařilo:))) Velké díky si zaslouží Martina Wasserbauerová, která nám jako vždy stavěla krásné a šílené parkury a celý den s náma pobíhala po parkuru.

23. - 24. 6. 2007 - Intercanis agility Brno
V Brně na výstavišti nás přivítal už tradiční mega klouzavý koberec, z kterého jsem měla velký strach a nečekala jsem vůbec žádné zázraky. Proto jsem byla úplně v šoku, že se mi Sluníčko podařilo jakžtakž ukočírovat a docela se nám i dařilo. Fakt je důležité psovi pomáhat v zatáčkách a nehnat ho. Já jsem si tam sice moc nezaběhala, spíš jsem si připadala, že furt jenom stojím a nanejvýš chodím, ale vyplatilo se. Sice jsme doběhly jenom sobotní jumping - 13. místo a nedělní agility - 12. místo (5. nejrychlejší čas), ale v konkurenci cca 40 large psů se to docela dalo:))). Díky tetce Nikolce máme i videjko:)))

15. 6. 2007 se u nás na cvičáku ve školce sešly všechny naše okolo Zlínské:)) děcka, tak jsme zneužili Nikčin apatát a udělali nějaké phota:

9. - 10. 6. 2007 - Slovenské mistrovství border collií agility - Slovensko - Kamenný Mlýn
Na tuto akci jsem se moc těšila, protože se tam měl přijet podívat náš chlapeček Timi z Bratislavy (Allways on Time Crazy Sun). Nemohla jsem se dočkat, protože jsem ho neviděla už od března. Proto jsem měla radost, že se v sobotu dopoledne objevila celá rodina Řežuchova v čele s Timinkem. Je to už velký chlap a celý tatínek. Snažila jsem se udělat nějaké slušné fotky, moc se nedařilo, ale cosi přece. Timi je moc krásný, šikovný a poslušný a páníčci jsou taky super:)))Přijel s náma i Hepy (A Little Hemp of Crazy Sun) s Ljubou, tak jsem toho využila a pokusila se i o hromadné rodinné fota:


2. - 3. 6. 2007 - 8. mezinárodní mistrovství BCCCZ ČR agility - Zbraslav u Brna
Letošní ročník mistrovství borderek agility se rozdělil do dvou dnů. Zúčastnilo se okolo 100 borderek včetně hojného počtu zahraničních účastníků. Konkurence byla veliká, proto mě velmi potěšily naše výsledky. Nastal historický okamžik - se Sluníčkem jsme zaběhly náš první bezchybný běh!!!, který sice přinesl až 12 místo, ale v takové konkurenci (cca 100 kusů) jsem byla spokojená. Konečně jsem pochopila (díky tetce Chelsové), že když Sunču nechám trošku samostatně pracovat, nějaké výsledky to přináší:))))
Ve zkoušce LA1 jsme sice skončily na 14. místě, ale měly jsme nejrychlejší čas i s jedním odmítnutím (z 31 závodníků) - a to jsem si myslela, jak jsme šly pomalu:))). Ostatní výsledky tak nějak průměrné.
Ale pozor!:))) - do programu byl zařazen taky tunelový běh štěňat, kterého se zúčastnila i naše Allyška. Do té doby jsme teda moc neběhaly, ale řekla jsem si: "Šak co, sranda musí byt!" a nastoupily jsme. V sobotu to holčička pojala pod mým heslem a opravdu jsme pobavily celé osazenstvo. Běhala zběsile tunelama sem a tam a ne a ne se nechat přivolat. I když teda nebyla sama. Prostě štěňátka, no:)). Ale v neděli jsme se zastoustředily, těžce překvapily a vysloužily si 4. místo (z 11 mimin). Byla jsem podezírána, že jsem to běžela se Sunčou. Ale nee, byla to opravdu Allyška:)))
Celá akce byla perfektně zorganizovaná. Samozřejmě nechyběly ani večerní pařby, které se taky mimořádně povedly:)))
Celý víkend zase aktivně pobíhal s foťákem Tomáš Seemann a udělal nám tradičně dokonalé fotky. Tome, díky moc!!!

Sun


Ally

8. 5. 2007 - Praha Kennel Cup
V pondělí 7. 5. se naše zlínská výprava vydala na vejlet:))) do Práglu, kde nás čekal druhý den závod agility nazvaný Kennel Cup (závod, ve kterém každý běhal za svou chovatelskou stanici). Po příjezdu jsme pomuchlali Korintovic plesnivé borderátka a pipalony a vydali se na nocleh k Semišům. Po výborné večeři následovalo focení v domácím ateliéru, kde jsme si s holkama zapózovaly. No, uvidíme co z toho vyleze:)))) Ráno jsme se přesunuli do krásného sportovního areálu v Březiněvsi, kde na nás čekala super umělá tráva. Cheversáků se sešlo docela dost - celkem 6 kusů (Blaze, Dainty Sweet, Elegance Sun, Excellent Chels, First Glance a Hi, I am Pirate v čele s hlavní matkou Dorotkou).
Se Sluníčkem jsme běhaly tak nějak klasicky střídavě oblačno. Ale nejvíc mě potěšilo, že jsme Cheversákům neudělaly ostudu a docela jsme se aj zasloužily jakžtakž slušným během:)))) o první místo Sunynčiné chovatelské stanice Black Chevers.
Ještě jednou mooooc děkujem za super akci všem, kteří se na ní podíleli. Zdenda s Tomem nám zase udělali parádní fotky - děkujeme převelice.5. 5. 2007 - znovu složena zkouška VPG/SchH1
Protože na postup na vyšší zkoušku je potřeba mít na obraně min. 80 bodů a nám se minule povedla jenom na 74, musely jsme si ji opravit. Tentokrát nám vyšla docela pěkně a tak příště můžeme nastoupit na SchH2. Poslušnost i obranu jsme si o hodně polepšily, ale stopa byla minule lepší (stopa celkem slušná, ale Sunča se rozhodla, že jeden zalehnutý předmět bohatě stačí:((().

Konečně jsem přidala nové (teda spíš už staré:)) fota Timinka a Hepíčka

1. 5. 2007 - jsme měli předváděčku agility, flyballu a poslušnosti v Otrokovicích na pouti. Sešly se tam taky všechny naše v ČR (neboli na Zlínsku) žijící děti (Arco, Ally, Roy i Hepík), proto jsem se snažila udělat nějaké společné fotky. Bohužel vyfotit 4 malé krakeny byl neskutečný problém a podařila se jenom jedinná slušná fotka a taky nic moc (jak se můžete sami přesvědčit:)). No nic, na nějaké portéty si budeme muset počkat ještě nějaký ten měsíc až budou mít smraďoši trošku lepší odložení. Děcka tak vlastně oslavily pětiměsíční výročí.

29. 4. 2007 - zkoušky agility Zlín
1 LA1 - 16. místo
2 LA1 - 10. místo
Jumping - DIS

Závody navštívil také náš dvorní:))) fotograf Dalibor a udělal nám krásné fotky Sunynky, Allynky a Roýčka, které už jsou přidány v jejich fotogaleriích. Mooooc děkujeme!!!


10. 4. 2007 nové fotky Roýčka a Arcoška


7. - 9. 4. 2007 - závody agility Třebíč
Sobota
1 LA1 - 7. místo
2 LA1 - DIS
Jumping - 41. místo

Neděle
1 LA1 - 9. místo
2 LA1 - 12. místo
Jumping - 34. místo

Pondělí
Jumping - 41. místo
LA1 - 7- místo
Agility - DIS

Sunčiny první závody po štěňatech se sice výsledkově moc nepovedly, ale mě udělala velkou radost. Tyčky sice padaly jak hrušky, ale jinak se v některých bězích už jakžtakž srovnala s klouzavým kobercem a běhala docela plynule. Pár běhů jsme sice pojaly pod naším oblíbeným heslem: "Kdo není zběsilý s náma, je zběsilý proti nám", ale já jsem byla docela spokojená.

2. 4. 2007 nové fotky Hepíčka

25. 3. 2007 přidáno pár aktuálních fotek u Ally a ve společných fotkách.

17. 3. 2007 jsme byli na výstavě v Nitře s děckama (Allynkou a Roýkem) na socializaci, kterou zvládli výborně, naprosto bez problémů. Potkali jsme taky Timíka - chlapeček krásně roste a je moc šikovný. Udělali jsme pár fotek - budou dodány časem:)))

8. 3. 2007 konečně hotová aktualizace
Všichni chlapečci už jsou dávno v nových domovech. Noví majitelé nás pravidelně informují a posílají fotečky. Mám radost, že se mi pro naše děti podařilo vybrat samé skvělé páníčky. Vypadá to, že se budou mít všichni úžasně.

19. 1. 2007 jsme byli zase na výletě na veterině a tentokrát jsme dělali vyšetření očí CEA - takže všechna štěňátka jsou v 7týdnech CEA negativní

15. 1. 2007 jsme děcka týrali na veterině - už jsou čipovaní, tetovaní (po dlouhém přemýšlení a rozmýšlení jsem se rozhodla pro oboje) i očkovaní - první cestování autem zvládli naprosto dokonale.

14. 1. 2007 jsme měli další vzácnou návštevu:)))) - tentokrát nás navštívili Korintovi z Prahy a Zdenda nám udělal krásné fotečky. Konečně máme zachycené venkovní řádění. Můžete se podívat přímo na jejich stránkách zde

6. 1. 2007 jsme měli vzácnou návštěvu:)))) - přijeli se na děti podívat naši kamarádi Semyšovi z Prahy a Tomáš nám udělal naprosto dokonalé fotky. Přivezl si všechno nádobíčko včetně světel s deštníkama a náš obyvák se proměnil v domácí ateliér. Takže phota von Tomáš Seemann jsou k vidění zde

4. 1. 2007
- Sunča dnes slaví 3. narozeniny - přejeme jí i ostatním sourozencům všechno nejlepší
- děcka byly poprvé venku - měly z toho velkou radost. Fotit jsme bohužel nestíhali, protože nám dalo dost práce je všechny uhlídat. Ještě totiž nemají moc dobré přivolání:))))
- s konečnou platností jsem chlapečkům rozdělila jména. Takže noví majitelé už ví, který chlapeček jim bude patřit:)))

29. 12. 2006 - aktualizován odkaz Štěňátka - nové fotečky od našeho fotografa Dalibora (díky moc!!!!!), doplněny váhy a jména

25. 12. 2006 - konečně doplněny nové fota miminek v sekci Štěňátka

21. 12. 2006 - uvolnil se nám jeden chlapeček - máte-li o pejska zájem, kontaktujte mě nejlépe e-mailem: bordercollies@seznam.cz
doplněny váhy miminek v sekci Štěňátka
fotky snad zvládnu zítra:))))

11. 12. 2006 - nové fotky štěňátek najdete v sekci Štěňátka

8. 12. 2006 - nové fotky a váhy miminek najdete v sekci Štěňátka

Přišly nám výsledky DNA testů na CEA z Optigenu - Sun je DNA CEA CARRIER (skrytý přenašeč) - to znamená, že je zdravá, ale v případě volby tatínka štěňátek se stejným výsledkem, by se mohly norodit i nemocné štěňata. Ale to není náš případ, protože jsme vybrali tatínka s výsledkem NORMAL!!!. Proto všechna naše štěňátka z vrhu "A" budou v pořádku - CEA negativní!

2. 12. 2006 - fotky miminek najdete v sekci Štěňátka

1. 12. 2006 - Huuuurrrrrááááááááá!!!!!!!!!! Před chvilkou jsme dorodili 4 chlapečky a 1 holčičku!!!! Všichni krásní a zdraví. Další informace a fotky budou snad během zítřka, až se trochu vzpamatujem. Velké díky patří porodním asistentkám Niky a Janči - holky díky moc!!!!!

1. 11. 2006 - jak už jste asi někteří zjistili, máme zprovozněnou novou doménu: www.crazysun.eu. Další úpravy jsou zatím bohužel jenom v plánu:(((((

23. 10. 2006 - Hurrrrááááá!!!! Dnes jsme byly na ultrazvuku a byly vidět miminálně 4 mimina. Na fotce je teda bohužel vidět jenom 2.

22. 10. 2006 - pokusily jsme se o zkoušku FH1 (stopařská speciálka), ale bohužel neúspěšně. Sunča už má asi úplně jiné myšlenky:)))) Tak odfláknutou stopu jsem u ní ještě nezažila. Nevadí, teď má na to právo:))))

30. 9. - 1. 10. 2006 - !!! Krytí v rakouském Laakirchenu !!!
Hurá, jsme konečně doma a snad máme úspěšně nakryto. V sobotu po asi čtvrthodinovém seznamování bylo asi za 7 minut hotovo. V neděli už seznamovačka nebyla potřeba a po 8minutovém svázání nebylo co řešit. Jestli byla naše výprava úspěšná, uvidíme za cca 3 týdny na ultrazvuku.


Toto je Hempova maminka Unique:

28. 9. 2006 - složena zkouška ZVV3

24. 9. 2006 - splněna zkouška SchH1 (VPG)

17. 9. 2006 - SUN ZAČALA DNES HÁRAT!!! To znamená, že za cca 14 dní jedeme na krytí za ženichem do Rakouska a pokud se všechno podaří, někdy začátkem prosince by mohli být malí čertíci na světě:))) Podrobnější informace najdete v sekci Štěňátka
1. - 3. 9. 2006 - Noční hrátky
Pátek
LA1 - 10. místo
Jumping dvojic - 6. místo
Jumping - DIS
Agility družstev - 18. místo

Sobota
LA1 - DIS
Jumping - DIS
Závod klubů - probojovali jsme se do večerního finále a vyběhali jsme našemu klubu ROSA Zlín 3. místo

Neděle
LA1 - DIS
Jumping - 26. místo


26. 8. 2006 - Podřevnický pohár - 1. místo v kategorii ZVV2 + Nejlepší poslušnost kategorie ZVV2

12. - 18. 8. 2006 - Tábor agility Opava
Stejně jako vloni jsme se zúčastnili agiliťáckého tábora v Opavě pod vedením Martiny Wasserbauerové. Naše Zlínská tradiční sestava (já + Sun, Janča + Chels, Nikol + Grey + Nexee, Janča + Bren, Ljuba + Maya) posilněna o Pražskou stranu (Týnka + Archie + Otík, Semyšovi + Fesska + Sára, Korintovi + Tara + nový přírustek Ninja + hooodně pipalonů) slibovala super zábavu. A taky že jo - směchovody mě bolí ještě teď:)))). Každodenní cca dvouhodinové dopolední a odpolední tréninky byly doplněny koupáním psů, focením (Zdenda a Tomáš) a různými soutěžemi nejen pro psy. Středeční odpoledne jsme si zpestřili výletem na zámek v Hradci nad Moravicí, kde nám kamarádka Vendy poskytla protekční prohlídku. Samozřejmě jsme si tento výlet zase naprosto dokonale užili. Vendy, díky moc - takovou prohlíku jsem ještě nezažila!!! Bylo to dokonalé!!! Jenom škoda, že týden tak neskutečně rychle utekl:(((( Díky všem za perfektně prožitý týden. Opavě třikrát HURÁ!!!!!


12. 8. 2006 - 2x zkoušky agility Ostrava
1. LA1 - DIS
2. LA1 - 10. místo

5. 8. 2006 - udělen titul Klubový šampion BCCCZ

29. 7. 2006 - zkoušky agility Zlín
Jumping 1 - 11. místo
1. LA1 - DIS
2. LA1 - 14. místo

16. 7. 2006 - závody agility Zlín
Tentokrát jsme si to se Sunčou zjednodušily - přece si nebudem zapisovat výsledky, že? 3x DIS se dobře pamatuje:))))) Jak taky jinak po sobotní pařbě:((((
15. 7. 2006 - II. ročník Srazu Black Chevers
Sraz odchovů chovatelské stanice Black Chevers, kde se Sunynka narodila, proběhl opět na našem cvičáku ve Zlíně. Mezi zúčastněnými byli i tři Sunčini přímí sourozenci, což nás velice potěšilo. Byl to den plný her, tréninků, focení, koupání a hlavně večerního "békání" u táboráku a kytary. Doufám, že si všichni tento den užili stejně jako já.
Niky, díky moc za tuto super akcičku!!!!
1. - 2. 7. 2006 - 2 in 1 Nitra
Rozhodčí: Mia Laamanen (Finsko), Iveta Lukáčová (Slovensko), Peter Kindle (Švýcarsko), Bernd Huppe (Rakousko)
Sobota:
Jumping 1 - DIS
LA1 - DIS
Agility - DIS
Jumping 2 - DIS

Neděle:
LA1 - 20. místo
Jumping 1 - 5. místo
Agility - DIS
Jumping 2 - 38. místo

Sunča běhala naprosto úžasně. Tentokrát byly skoro všechny chyby a DISky moje:(((( Bylo super si porovnat v jednom závodě běhy na trávě a na koberci. Protože nemáme možnost trénovat na koberci, je to na výsledcích jasně vidět. Jinak to byly skvěle zorganizované závody. Už se těšíme na další ročník.
24. - 25. 6. 2006 - INTERCANIS agility Brno
Sobota:
JUMPING - 28. místo
AGILITY - 28. místo

Neděle:
AGILITY - DIS
JUMPING - DIS

11. 6. 2006 - konečně jsme složily zkoušku ZZO :))))

3. - 4. 6. 2006 - Mistrovství republiky border collií v agility a ve výkonu Litoměřice
Sobota - agility:
Jumping - 22. místo
Agility - 12. místo
Součet - 26. místo

Neděle - poslušnost + obrana dle ZVV1
Poslušnost - 6. - 9. místo (91. bodů)
Obrana - 4. místo (86. bodů)
Součet - 4. místo (177. bodů)

Součet agility + poslušnost + obrana - 3. místo

Byl to parádně strávený víkend. Velké díky patří hlavně Pražákům (děcka ještě jednou díky moc za všechno!!!!) a taky pořadatelům za skvělou organizaci. Už se těšíme na další ročník

27. 5. 2006 - složena zkouška IPO3

23. 5. 2006 - dnes konečně přišel schválený název chovatelské stanice CRAZY SUN

20. 5. 2006 - splněna zkouška ZPS1 (stopařská speciálka)

13. - 14. 5. 2006 - závody agility Opava
Rozhodčí: Antonín Grygar
Sobota:
JUMPING - 23. místo
LA1 - 14. místo
AGILITY - 22. místo

Neděle:
AGILITY - DIS
LA1 - 10. místo (nejrychlejší čas)
JUMPING - DIS

29. 4. - 6. 5. 2006 - dovolená v JČ - Benešov nad Černou
První květnový týden jsme strávili spolu s borderčími přáteli na statku nedaleko Benešova nad Černou. Během tohoto týdne jsme pilně trénovali agility, stopy a poslušnost, ale vyzkoušeli jsme také jízdu na koních, očkování krav a krmení haskounů. Nezapomenutelné byly samozřejmě večery u ohně a kytary, řádění psů v rybníku a výlet na Pohoří na Šumavě. Celý náš pobyt dokumentovali naši skoro profesionální fotografové - Tomáš Seemann, Zdenda Korint a David Kočí. Tímto bych jim chtěla ještě jednou poděkovat! Fotky budou dodány snad co nejdříve:))))

první fota zde

Součástí našeho pobytu byly i agility závody v rakouském Linzi 1. 5. 2006
LA1 - 22. místo (3. nejlepší čas ze 34 závodníků:))))
JUMPING - 26. místo
AGILITY - 71. místo (ze 108 psů)

Ale co bylo nejdůležitější! Na těchto závodech běhal i budoucí tatínek našich štěňátek - Hempík. Měla jsem šílenou radost, že jsem ho viděla v akci a přesvědčila se, že náš výběr byl dobrý. Předvedl nám skvělé běhy i přes zdravotní problémy paničky a v AGILITY obsadil 1. místo z celkového počtu 108 psů!

Podrobnější informace a fotky najdete v sekci Štěňátka

25. 4. 2006 - přišel potvrzený SLOVENSKÝ ŠAMPION

23. 4. 2006 - Jarní pohár v Radslavicích u Přerova

Sunča si doběhla chybějící sólový běh a tím splnila podmínky pro získání coursingové licence. Takže příště už se může těšit na své první závody.
17. 4. 2006 - splněna zkouška ZPU2

15. - 16. 4. 2006 - intenzivka agility Opava
O víkendu jsme se společně s polobratrem Greyem a kamarádem Breníkem zůčastnili intenzivního tréninku agility v Opavě u Martiny Wasserbauerové. Na tyto akce jezdíme od loňského roku pravidelně a myslím, že nám vždy dají hodně. Za 8 hodin běhání každý den se dá natrénovat opravdu dost. Sunča mě těžce překvapila svou šikovností a myslím, že jsme udělaly zase velký prokrok. I když občas pobavila všechny přítomné svými pověstnými klokaními skoky:))))
Velké díky patří Martině za super tréning a Vendy za poskytnutí noclehu.
8. 4. 2006 - závody agility Zlín
1. LA1 - DIS
2. LA1 - DIS
JUMPING - DIS

K těmto výsledkům asi není co dodat:)))) Kdo mohl před půl rokem, když jsme se hlásily na všechny možné závody vědět, že se tak dlouho nebude dat pořádně trénovat.

1. - 2. 4. 2006 - závody agility Třebíč
sobota
AGILITY 1 - DIS
LA1 - DIS
AGILITY 2 - DIS

neděle
LA1 - 11. místo
JUMPING - DIS

Sunča už nebyla pořád až tak moc zběsilá (jenom v jednom běhu, ale to byla zběsilost nejzběsilejší:)))) Přestává shazovat tyčky a začínáme ustávat sestupky. Jenom ty náběhy nám pořád dělají problémy. Ach jo:(((

26. 3. 2006 - splněna zkouška SchHA

25. 3. 2006 - zkoušky agility Brno
LA1 - 13. místo
LA1 - DIS

24. 3. 2006 proběhla naše návštěva budoucího ženicha v Laakirchenu v Rakousku. Podrobnější informace a fotky najdete v sekci Štěňátka
19. 3. 2006 - závody agility Korneuburg (Rakousko)
Sluníčko běhalo naprosto zběsile a ze tří běhů jsme si odvezly tři diskvalifikace. Ale i přesto myslím, že jsme žádnou velkou mezinárodní ostutu neudělaly. Hlavní je, že jsme načerpaly hodně nových zkušeností a zážitků.
18. 3. 2006 - NVP Nitra - výborná 1, CAC

SPNĚNA POSLEDNÍ PODMÍNKA PRO UDĚLENÍ TITULU SLOVENSKÝ ŠAMPION

11. 3. 2006 - složena canisterapeutická zkouška (na plný počet bodů + 3 body za vstřícnost)

2. 3. 2006 - přišel potvrzený ČESKÝ ŠAMPION
26. 2. 2006 - závody agility Třebíč
LA 1 - 6. místo
JUMPING - DIS
Sunča mi udělala opravdu velkou radost. Běhala nádherně a od posledních prosincových závodů udělala velký pokrok. Bohužel podběhnutá a ocasem shozená překážka v jumpingu znamenala diskvalifikaci. Ale jinak zaběhla tento běh bez sebemenšího zaváhání.
25. 2. 2006 - Závod družstev Uničov - 2. místo v kategorii ZVV2 (složení družstva: Sun, bratr Chels a polobratr Grey)
11. 2. 2006 - MVP Brno - výborná 1, CAC

SPLNĚNY PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ ČESKÉHO ŠAMPIONA
2. 2. 2006 - Hurá!!!! Konečně jsem poslala návrhy na registraci chovatelské stanice. Takže do tří měsíců by měl přijít schválený název!!!!
22. 1. 2006 - Zimní závod "Memoriál Stanislava Smolky" - 6. místo v kategorii IPO3
17. - 18. 12. 2005 - závody agility Bratislava

AGILITY 1 - 20. místo (celkem 43 závodníků!)
LA1 - 15. místo
JUMPING 1 - DIS
AGILITY 2 - 32. místo
LA1 - 11. místo
JUMPING 2 - 31. místo
součet LA1 - 9. místo
10. 12. 2005 nás opustil po tragické dopravní nehodě náš kamarád, skvělý figurant a agiliťák Staňa Smolka. Nikdy na něho nezapomeneme a budeme se snažit dál pokračovat v tom, co nás naučil. Děkujeme za všechno, co pro nás udělal.

4. 12. 2005 - 3 x zkoušky agility Bratislava
Sunčina premiéra a můj návrat po cca třech letech do agiliťácké závodní kariéry dopadl následovně:

LA1 - 8. místo
LA1 - DIS
LA1 - DIS

Výsledky nic moc, ale pocit jsem měla skvělý. Sunnynka byla strašně šikovná. Stačí vychytat pár mušek a bude to super:))))
29.10.2005 složena zkouška IPO2