ELEGANCE SUN BLACK CHEVERS
Úvod

Novinky

Naše feny

Fotky

O plemeni

Štěnátka

Odchovy

Kontakt

Odkazy

Návštěvní knihaAutory většiny fotek na těchto stránkách jsou:
Tomáš Seeman
Zdeněk Korint
Dalibor Glück
Nikol Hanačíková

Domů
 

4. 1. 2004 - 20. 1. 2016


barva: černobílá

číslo zápisu: ČMKU/BOC/900/04/05

výška: 52 cm
PRA/CEA/KAT. - negativní v 6týdnech věku a v 18měsících
DNA/CEA Optigen: carrier
DKK: 2/2

CHOVNÁ
Bonitační kód: 2/2 iimbasnnnna/Q1W3

průkaz původu

Složené zkoušky: LA1, LA2, ZVOP, ZOP, ZPU1, ZPU2, ZPU S, ZZO, ZVV1, ZVV2, ZVV3, ZPO1, ZPS1, ZPS2, IPO1, IPO2, IPO3, VPG/SchHA, VPG/SchH1, VPG/SchH2, VPG/SchH3, FPr1, FPr2, FPr3, canisterapeutická zkouška
Výstavy: Český šampion, Slovenský šampion, Slovenský junior šampion, CAJC, CAC, res. CAC
Klubový šampion BCCCZ
Závody

FOTKY
VIDEA
Sunnynka se narodila 4. 1. 2004 mamince Adoře Akumulátor a německému tatínkovi jménem Kuhaylans Australia Red Shane-B. Maminka Dorotka byla první bordera, kterou jsem kdy viděla a byla jsem z ní nadšená.

Borderky mě ohromily svou chutí do práce, neunavitelností a univerzálností. Když jsem se dozvěděla, že bude mít Dorotka poslední vrh, rozhodla jsem se, že si po ní štěně vezmu i když jsem věděla, že mít tři psy (v té době jsem měla ještě dvě německé ovčačky - Endy a Bessy) je časově i finančně velmi náročné.

Sunnynka splnila moje očekávání. Povahou i vzhledem je celá po Dorotce. Věnujeme se hlavně sportovní kynologii - skládáme zkoušky (v 16měsících jsme složily zkoušku ZVV2) a občas vyjedeme i na závody a běháme agility. Když nám zbude čas zajedeme i na coursing (máme vyběhanou licenci, takže příště už můžeme vyrazit na závody), věnujeme se flyballu a zkoušíme prvky z tance. Pasení trošku nestíháme, ale zkoušku vloh jsme úspěšně splnily. Sunynka je prostě "magor" do jakékoli práce. Ve sportovní kynologii mi vynahradila dřinu bez velkých výsledků s předchozíma německýma ovčandama. Se Sun jsme složily téměr všecky možné zkoušky bez větších problémů! V agility mi sice nikdy nedala nic zadarmo a dávala mi hodně zabrat, ale co bych chtěla, když jsme se učily navzájem:)) Bylo to to nejdokonaleší zvířátko na světě a myslím, že už ji jen tak někdo nepředčí!

22:30 27.7.2016 20. ledna 2016 odešla do psího nebe ta nejlepší a neúžasnější borderka - naše milované Sluníčko:((( po gastroskopii a následné operaci jí byl zjištěn nádor na žaludku, se kterým už se nedalo nic dělat:(( Bojovala do poslední chvíle, ještě ráno v den operace chtěla tenisáky! Jen doufám moc netrápila, dělali jsme co se dalo....


SLOŽENÉ ZKOUŠKY - bodové hodnocení
Poslušnost: BH, ZOP, ZPU1, ZZO
Služební: ZVV1, ZVV2, ZVV3, IPO1, IPO2, IPO3, ZPU2, VPG/SchH1, VPG/SchH2, VPG/SchH3
Pastevecké: ZVOP
Obranářské: ZPO1, SchHA
Stopařské: FPr1, FPr2, FPr3, ZPS1, ZPS2
Speciální: ZPU S
Agility: LA1, LA2
Canisterapeutická zkouška